7 הדברים שצריך לדעת על תחנת טעינה לרכב חשמלי

אם הגעתם לכתבה הזאת אז בטח כבר הבנתם את כל היתרונות שיש לרכב חשמלי: חיסכון בכסף, תרומה לסביבה, נסיעה שקטה, ועוד. העולם החדש הזה מבלבל עבור כולנו, ואנחנו כאן בשביל לעזור לכם להבין את כל הדברים הטכניים.

 

מה זה עמדת טעינה לרכב חשמלי?

מכונית חשמלית היא מכונית המונעת על ידי מנוע חשמלי אחד או יותר. וכך היא אינה צורכת דלק, אלא חשמל. על מנת שהסוללה של המכונית תהיה מלאה, יש להטעין אותה בעמדת טעינה מיוחדת באמצעות כבל המחבר בין העמדה לרכב. ניתן לראות את סוגי העמדות השונות באתר https://www.evenergy.co.il.

 

איפה ניתן למצוא עמדות כאלו?

בישראל קיימות כ-150 עמדות טעינה פרוסות בכל רחבי הארץ, ממש כמו תחנות דלק. חיפוש זריז באינטרנט יגלה לכם את המפה למציאת העמדות. עמדות הטעינה יימצאו לרוב במקומות ציבוריים, כמו, חניונים, בתי מלון, במתחמי קניות ולאורך כבישים בינעירוניים.

 

עמדת טעינה ביתית

במקום לחפש את עמדת הטעינה הקרובה ביותר אליכם, אתם יכולים להקים אחת כזו ממש בביתכם! עלות ההתקנה של עמדה זו נע בין 1,500-6,000 שקלים, תלוי בתנאי הבית שלכם. ניתן להתקין עמדה גם אם אתם גרים בבניין וגם אם בבית פרטי.

 

כמה זמן לוקח להטעין את הרכב?

בעמדה רגילה המותקנת בבית פרטי (שווי הקמתה זול משמעותית מהקמתה של עמדה מהירה בבית) זמן הטעינה יהיה בין 5-9 שעות מ-0 ל-100 אחוז. יצרניות הרכב ממליצות להשאיר את הרכב טעון במהלך הלילה. אם תבחרו להטעין באחת העמדות הציבוריות המהירות זמן הטעינה יהיה עומד על 30-40 דקות עבור 80% מהסוללה.

 

האם אפשר לחבר מספר רכבים לאותו מטען?

בהחלט, הדבר תלוי בסוג הרכב ובסוג המטען. ישנן עמדות טעינה המסוגלות להטעין 2 רכבים בו זמנית.

 

האם העמדות בטוחות?

העמדות עומדות בתקנות בטיחות מחמירות של אירופה, והן מותאמות גם לשימוש בגשם. אין סכנת התחשמלות.

 

בואו נדבר תאכלס – כמה זה יוצא לי?

אולי הסכום של התקנת עמדת טעינה ביתית הפחיד אתכם קצת, אבל יש לזכור שהטענה בטעינה ביתית זול משמעותית מהטענה בעמדה מהירה. עלות צריכת החשמל בהטענה ביתית היא כ-0.5 שקלים לקוט"ש, לפי תעריף חברת חשמל. עלות הנסיעה בממוצע ברכב חשמלי משפחתי תהיה כ-9 אגורות לקילומטר, ונסיעה של 600 קילומטרים תעלה לכם כ-55 שקלים.

כיום, מחיר הדלק עומד על 7.27 לליטר דלק, כלומר 365 שקלים למיכל דלק מלא של 52 ליטרים, המספיק בממוצע ל-650 קילומטרים. פי 6 ממחירו של רכב חשמלי. בנוסף, עלויות התחזוקה השוטפות ברכב חשמלי פחותות מברכב רגיל, וכן מחירי אגרות הרישוי זולים יותר.

 

לסיכום –

תחום הרכבים החשמליים וכל המתווסף לו הוא תחום חדש בחיינו ותפקידו הולך וגדל. אמנם כל השינויים האלה נשמעים מפחידים, אך ברגע שתתגברו על הפחד תגלו עולם חדש וחסכוני.

רכב חשמלי

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

3 מקרים שבהם תצטרכו ציוד מכני הנדסי

יש מקרים ספציפיים שמצריכים שימוש בציוד מכני הנדסי. מדובר בין היתר במנופים, זרועות הידראוליות, כפות ועוד. מדריך זה יציג בפניכם את המצבים הללו שמצריכים שימוש

אלו השלבים להחלפת מצבר לרכב

כל נהג מנוסה מגיע לרגע שבו הוא נעמד אל מול המצבר של הרכב ותוהה בקול איך אפשר להחליף אותו. התרחיש הזה אירע לנו לפני כמה

מהם השלבים להשגת רישיון C1

נהיגה היא מיומנות חיונית המספקת לאנשים את החופש והעצמאות לנסוע למקומות שונים בקלות. בישראל הנהיגה היא היבט משמעותי בחיים, והוצאת רישיון נהיגה היא צעד מכריע

מה כרוך בהתקנת עמדת טעינה?

רכבים חשמליים, שעד לפני כמה שנים נשמעו כמו פנטזיה, הם עובדה קיימת. כמעט בכל נסיעה אפשר כבר לראות מכוניות חשמליות נוסעות, והמספר שלהן הולך וגדל.

מה מרכיב את עלות התקנת עמדת הטעינה?

כלי רכב חשמליים (EVs) הופכים פופולריים יותר ויותר כאשר יותר ויותר אנשים מבקשים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם ולחסוך כסף בעלויות הדלק. עם זאת,

רכבים חסכוניים בדלק

בזמן שמחירי הדלק ממשיכים לעלות והמודעות העולמית למשבר האקלים צוברת תאוצה, יותר ויותר אנשים מבקשים לרכוש רכבים חסכוניים בדלק וידידותיים לסביבה, שיקלו גם על הכיס

איך להרכיב מעלונים ומנופים לנכים

הרכבה של מעלונים ו\או מנופים לרכבים של אנשים עם מוגבלויות צריכה להיעשות באופן מוקפד ומקצועי. שכן, התקנה או הרכבה שמתבצעת באופן רשלני עשויה להוביל בסופו

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.