7 דברים שחובה לעשות לאחר שקיבלת רכב בירושה

לא רק דירות עוברות בירושה, גם רכבים. אם ירשתם רכב, כדאי שתכירו את הדברים שחשוב לבצע לאחר קבלת רכב בירושה. 

 

מה חשוב לעשות לאחר קבלת רכב בירושה?

קבלת רכב שעבר בירושה כרוכה במספר שלבים על מנת להבטיח מעבר חלק והעברת בעלות נכונה. ריכזנו כאן מספר דברים שחשוב לעשות לאחר ירושה של רכב. שימו לב, אם יש לכם שאלה ספציפית בנושא, כדאי שתפנו אותה למומחים בתחום. עו"ד דיני משפחה רחל שחר צברה מומחיות של מעל 20 שנה בטיפול בתיקי ירושה ואם יש לכם שאלה בנושא, המלצה שלנו, כתבו לה.

מה חשוב לעשות לאחר קבלת רכב בירושה

השיגו את תעודת הפטירה:

לפני שתמשיכו עם כל המשימות הבירוקרטיות, כדאי שתדאגו לעותק של תעודת הפטירה של הבעלים שנפטר. מסמך זה נדרש לרוב עבור תהליכים שונים.

 

סדרו את הטיפול בעיזבון:

אם קיימת צוואה, היא רשאית לקבוע את מנהל העיזבון שיהיה אחראי על חלוקת הנכסים, לרבות הרכב. אם אין צוואה, דיני הירושה יכתיבו את אופן חלוקת העיזבון.

 

העברת בעלות:

תהליך זה כרוך בדרך כלל בהשלמת טופס העברת בעלות, מתן תיעוד הכרחי (כגון תעודת פטירה וכל מסמכים הקשורים לענייני הצוואה / צו הירושה), ותשלום כל עמלה נדרשת.

העברת בעלות

עדכון רישום וביטוח:

עדכנו את רישום הרכב עם פרטי הבעלים החדשים. בנוסף, פנו לחברת הביטוח על מנת לעדכן את הפוליסה ולוודא שהרכב מכוסה כראוי. וודאו שביטוח הרכב שהיה לפני הפטירה בוטל וכיום יש לכם ביטוח רכב על שימכם.

 

טיפול בהלוואות או שעבודים עומדים:

בדקו האם קיימות הלוואות או שעבודים על הרכב. אם לאדם הנפטר הייתה הלוואת רכב יוצאת דופן, פנו לגוף המימון כדי לדון במצב ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.

 

בדיקה ותחזוקת הרכב:

בדקו את המכונית שעברה בירושה וודאו שהיא עברה טסט. ודאו שהיא עומדת בתקני הבטיחות הנדרשים. מעבר לתחזוקה הרגילה, אתם יכולים גם לשדרג את הרכב עם כיסויים נאים למושבי הרכב, דלקן אוניברסלי שיתן לכם תחושת שחרור ועוד פינוקים שתמיד חלמתם שהרכב שלכם יכלול.

 

אולי עדיף למכור את הרכב?

לאחר שהרכב עבר לבעלותכם המלאה, תוכלו למכור אותו. לפעמים שווה יותר למכור רכב ולהנות מכספי המכירה. במיוחד כאשר ליורש כבר יש רכב על שמו והוא לא צריך מספר רכבים על שמו. כדי להבטיח שאתם פועלים לפי הנהלים המתאימים ועומדים בכל הדרישות המשפטיות הקשורות לירושת רכב, כדאי שכבר בתחילת הדרך תפנו לעו"ד המלווה אתכם בטיפול בתיק הירושה, לקבלת נכוונה מקצועית.

 

לסיכום

רכב הניתן בירושה מצריך העברת בעלות, בדיקה מקיפה לעמידה בתקן, עדכון הרישומים ורכישת ביטוח רכב. מי שמעוניין תמיד יכול להוסיף על הקיים ולשדרג את הרכב כראות עיניו. ההתייעצות עם עו"ד לאורך העברת הבעלות היא לא רק המלצה. תהליך מימוש הצוואה מצריך ליווי של עו"ד ובלא מעט מקרים יהיו גם דיונים בבית דין על העיזבון…

7 דברים שחובה לעשות לאחר שקיבלת רכב בירושה

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

3 מקרים שבהם תצטרכו ציוד מכני הנדסי

יש מקרים ספציפיים שמצריכים שימוש בציוד מכני הנדסי. מדובר בין היתר במנופים, זרועות הידראוליות, כפות ועוד. מדריך זה יציג בפניכם את המצבים הללו שמצריכים שימוש

אלו השלבים להחלפת מצבר לרכב

כל נהג מנוסה מגיע לרגע שבו הוא נעמד אל מול המצבר של הרכב ותוהה בקול איך אפשר להחליף אותו. התרחיש הזה אירע לנו לפני כמה

מהם השלבים להשגת רישיון C1

נהיגה היא מיומנות חיונית המספקת לאנשים את החופש והעצמאות לנסוע למקומות שונים בקלות. בישראל הנהיגה היא היבט משמעותי בחיים, והוצאת רישיון נהיגה היא צעד מכריע

מה כרוך בהתקנת עמדת טעינה?

רכבים חשמליים, שעד לפני כמה שנים נשמעו כמו פנטזיה, הם עובדה קיימת. כמעט בכל נסיעה אפשר כבר לראות מכוניות חשמליות נוסעות, והמספר שלהן הולך וגדל.

מה מרכיב את עלות התקנת עמדת הטעינה?

כלי רכב חשמליים (EVs) הופכים פופולריים יותר ויותר כאשר יותר ויותר אנשים מבקשים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם ולחסוך כסף בעלויות הדלק. עם זאת,

רכבים חסכוניים בדלק

בזמן שמחירי הדלק ממשיכים לעלות והמודעות העולמית למשבר האקלים צוברת תאוצה, יותר ויותר אנשים מבקשים לרכוש רכבים חסכוניים בדלק וידידותיים לסביבה, שיקלו גם על הכיס

איך להרכיב מעלונים ומנופים לנכים

הרכבה של מעלונים ו\או מנופים לרכבים של אנשים עם מוגבלויות צריכה להיעשות באופן מוקפד ומקצועי. שכן, התקנה או הרכבה שמתבצעת באופן רשלני עשויה להוביל בסופו

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.