5 יתרונות ברכישת רכבים חשמליים

תוכן עניינים

בעולם בו איכות הסביבה היא מגמה שהולכת ונהיית פופולרית יותר, רכבים חשמליים הם חלק בלתי נפרד מהשיח ההולך וגובר.

מספר החברות המייצרות ומשווקות רכבים חשמליים עולה, כך שההתלבטות היום נהיית רלוונטית מתמיד – האם לרכוש רכב רגיל או חשמלי? כדי לסייע לכם לענות על שאלה זו, ריכזנו עבורכם במאמר זה 5 יתרונות

ברכישת רכבים חשמליים.

 

היתרונות ברכישת רכבים חשמליים

רכבים חשמליים נהיים פופולריים יותר ויותר בישראל. הן עם כניסתה של טסלה לארץ והן עם החברות הנוספות המשווקות את הרכבים השונים (והנגישים יותר), קיימים יתרונות רבים ברכבים חשמליים לעומת אחיהם הרגילים.

 

  1. היתרון המובן – איכות הסביבה

רכב המונע מדלק, כפי שידוע לכם, פולט מזהמים באופן ישיר. כיום, גם רכבים המונעים בדלק מזהמים פחות בזכות טכנולוגיות חדשות, אך כל זאת לא משתווה לאפס הפליטה הישירה המספק רכב חשמלי. רכב חשמלי תורם, מלבד לאיכות הסביבה באופן כללי וגדול, להפחתת זיהום האוויר הקרוב אליכם.

 

  1. מחירי החשמל לעומת מחירי הדלק

מחירי הדלק העולים ועולים מהווים נטל משמעותי על בעלי המכוניות. בעוד ליטר דלק נע סביב 6 ₪, קוט"ש חשמל עולה בישראל כ – 50 אגורות. המחירים של מילוי הסוללה משמעותית נמוכים יותר ממילוי הדלק, ויכולים לזכות אתכם באלפי שקלים של חיסכון במצטבר.

 

  1. ארץ קטנה, סוללה גדולה

אחד היתרונות (ויש כמה) לכך שארץ ישראל היא קטנה הוא העובדה שברכבים חשמליים רבים ניתן לחצות את כל המדינה ללא צורך לטעון את הסוללה. גם אם מסתכלים על הרכבים בעלי הסוללה ה"קטנה" יותר, ניתן לעבור בקלות מרחק של כ-200 ק"מ ללא צורך לטעון את הסוללה, מרחק שמתאים מעל ומעבר לצרכים יום- יומיים.

 

  1. מס קניה משתלם

לאור היתרונות המוצגים לפני סעיף זה ויתרונות נוספים, המדינה מנסה לעודד את הציבור לרכוש רכבים חשמליים. אחת השיטות לעשות זאת היא מס קנייה מופחת ברכישת כלי רכב חשמליים. לצורך ההשוואה – מס הקנייה על רכב חשמלי עומד על כ- 10%, בעוד מס הקנייה על רכבים מזהמים עומד על כ- 85%. ניתן לקחת כדוגמה לכך את רכב GAC. GAC הסינית משווקת, לדוגמה, רכב כביש שטח חשמלי במחיר זול במיוחד – החל מ139 אלף שקלים.

 

  1. תחזוקת הרכב

לעומת רכבים המונעים בדלק (או לפי ההגדרה – רכב בעל מנוע בעירה פנימית), בהם תחזוקת הרכב מגיעה לאלפי שקלים, תחזוקת רכב חשמלי נחשבת זולה יותר במידה משמעותית מרכב רגיל, ויכולה להגיע למאות שקלים בודדים בשנה.

 

לסיכום

לרכישת רכב חשמלי קיימים מספר יתרונות משמעותיים. עוד משלב הקנייה והמחיר של הרכבים השונים, דרך התחזוקה והתרומה המשמעותית להפחתת זיהום האוויר. בנוסף, כיום, תוכלו למצוא מגוון רב יותר ויותר של רכבים במחירים אטרקטיביים, לדוגמת הGAC הסינית, כך שאף שיקול המחיר יהווה יתרון עבור הרכב החשמלי.

 

רכב בטעינה

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email