5 דברים שצריך שצריך לדאוג להם ברכב שלך

הרכב הוא אחד הדברים הכי חשובים בחיים שלנו, וסדר היום של כל אחד מאיתנו תלוי במידה רבה בתקינות של הרכב. שמירה על הרכב היא לא דבר מסובך, אבל כדי שהיא תקרה אתם צריכים להיות ערים למספר דברים. אנחנו כאן כדי לספר לכם על כל מה שחשוב לדאוג לו כדי שהרכב שלכם יוכל לנסוע בלי תקלות.

 

אפשרות להדלקת המצבר

המצבר הוא אמנם לא חלק מאוד מורכב של הרכב, אולם בלעדיו אנחנו פשוט לא יכולים לנסוע. אם גם אתם תקועים עם מצבר מקולקל תמיד תוכלו לפנות אל מצבר עד הבית שיאפשרו לכם להחליף את המצבר תוך כמה דקות, וכך לא תצטרכו להזמין גרר שייקח את הרכב למכון ההחלפה הקרוב. בכל מקרה כדאי להחזיק ברכב ערכה שתאפשר לכם לטעון את המצבר בלי להיות תלויים באחרים.

אפשרות להפעלת הסוללה

גלגל רזרבי

הדבר השני שחשוב לדאוג לו הוא נוכחות של גלגל רזרבי ברכב יחד עם ערכה להחלפה שלו. לא משנה איזה סוג רכב יש לכם. תקר הוא מסוג התקלות שיכולות לקרות בכל זמן ובכל מקום, בלי קשר לאיכות הרכב והנהג. ערכה מתאימה תאפשר לכם תוך כמה דקות להיות בנסיעה חזרה, אבל בשביל זה חשוב לוודא מידי פעם את התקינות של הגלגל הרזרבי שלכם.

 

מטלית לניקוי חלונות

הניקוי של חלונות הרכב יכול להתבצע על ידי המגבים האוטומטיים, אולם חשוב לדאוג למטלית שתאפשר לכם להוריד אדים במהירות גם בחלק הפנימי של הרכב. מלבד העובדה שיש חלקים בחלון שאליהם המגבים לא מגיעים, לעיתים אנחנו לא מצליחים להפשיר את האדים. המטלית צריכה להיות כזו שלא מותירה סיבים על גבי השמשה כדי שהיא תפריע לכם לראות את הדרך.

 

שמן לרכב

המנוע של הרכב שלכם לא יכול לתפקד בלי שיש בו כמות שמן מספיקה. כל עוד אין לכם תקלות ברכב המינון של השמן אמור להיות יציב, אבל תמיד טוב שיהיה לכם בתא המטען של הרכב מיכל שמן שיאפשר לכם למלא את שמן המנוע במידה ויש בו חסר. בדיקת השמן מתבצעת על ידי מדיד שנמצא סמוך למיכל השמן.

 

נוזל לתיקון תקרים

כפי שהזכרנו, תקר הוא דבר שיכול לקרות בכל מקום, אולם לעיתים אין צורך להחליף את הגלגל כאשר הוא מתרחש. נוזל לתיקון תקרים הוא מעין תרסיס שניתן להתיז על מקום התקר, ובחלק מהמקרים הוא יסתום את התקר בצורה שתאפשר לכם נסיעה קצרה ותמנע מכם את הצורך לבצע החלפת גלגל בלב הדרך.

 

לסיכום

כדי לשמור על הרכב שלנו ולאפשר לו לנסוע בצורה תקינה, יש כמה דברים שחשוב לדאוג להם. ערכה לתיקון תקרים, מטלית שתעזור לנו לנקות את החלונות ושמן לרכב הם דברים שלא קשה להשיג, ובמקרה הצורך הם יכולים מה שעוזר לנו להשלים את הנסיעה באופן בטוח ונוח.

אוטו

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

3 מקרים שבהם תצטרכו ציוד מכני הנדסי

יש מקרים ספציפיים שמצריכים שימוש בציוד מכני הנדסי. מדובר בין היתר במנופים, זרועות הידראוליות, כפות ועוד. מדריך זה יציג בפניכם את המצבים הללו שמצריכים שימוש

אלו השלבים להחלפת מצבר לרכב

כל נהג מנוסה מגיע לרגע שבו הוא נעמד אל מול המצבר של הרכב ותוהה בקול איך אפשר להחליף אותו. התרחיש הזה אירע לנו לפני כמה

מהם השלבים להשגת רישיון C1

נהיגה היא מיומנות חיונית המספקת לאנשים את החופש והעצמאות לנסוע למקומות שונים בקלות. בישראל הנהיגה היא היבט משמעותי בחיים, והוצאת רישיון נהיגה היא צעד מכריע

מה כרוך בהתקנת עמדת טעינה?

רכבים חשמליים, שעד לפני כמה שנים נשמעו כמו פנטזיה, הם עובדה קיימת. כמעט בכל נסיעה אפשר כבר לראות מכוניות חשמליות נוסעות, והמספר שלהן הולך וגדל.

מה מרכיב את עלות התקנת עמדת הטעינה?

כלי רכב חשמליים (EVs) הופכים פופולריים יותר ויותר כאשר יותר ויותר אנשים מבקשים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם ולחסוך כסף בעלויות הדלק. עם זאת,

רכבים חסכוניים בדלק

בזמן שמחירי הדלק ממשיכים לעלות והמודעות העולמית למשבר האקלים צוברת תאוצה, יותר ויותר אנשים מבקשים לרכוש רכבים חסכוניים בדלק וידידותיים לסביבה, שיקלו גם על הכיס

איך להרכיב מעלונים ומנופים לנכים

הרכבה של מעלונים ו\או מנופים לרכבים של אנשים עם מוגבלויות צריכה להיעשות באופן מוקפד ומקצועי. שכן, התקנה או הרכבה שמתבצעת באופן רשלני עשויה להוביל בסופו

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.