3 טיפולים שחייבים לעשות לרכב לאחר תאונה

רכבים שעברו תאונות, צריכים לעבור בדיקה מקיפה מצד בעל מקצוע מוסמך. סביר להניח שאתם יודעים זאת, אבל לא בטוח שיצא לכם להכיר ב – 3 הטיפולים שחייבים להתבצע מיד לאחר הבדיקה. מדריך זה ירכז בפניכם את האינפורמציה שתאפשר לכל אחד לעקוב אחר הנעשה במוסך בראש שקט. הישארו כאן ותצאו מומחים בתחום.

 

הקדמה – כך בודקים מהם הטיפולים הדרושים לרכב

כידוע, הפגיעות בתאונות דרכים עם רכב משתנות ממקרה אחד לאחר. כך שכל רכב עשוי לחוות פגיעה אחרת (קלה, בינונית או קשה). זו העת לגלות שהפעולה הראשונה שמתבצעת במוסך, מיד לאחר הגעת הרכב היא בדיקה מקיפה שמאפשרת לבחון את האזורים הפגועים. בעל המקצוע צפוי להחזיק בדף שיאפשר לו לעקוב אחר הנזקים ולסמן אותם אחד אחרי השני.  כאשר בסופו של דבר, ניתן לראות את הצורך בטיפולים הנפוצים הבאים:

  • תיקוני פחחות וצבע
  • תיקונים טכניים (תקלות מכניות)
  • החלפה של חלקים ותיקוני גוף

הפעולה האחרונה שמתבצעת היא בדיקת בטיחות שבוחנת את מערכת הבלמים, ההיגוי ועוד. בשורות הבאות נציג בפניכם בהרחבה את 3 הטיפולים שהוצגו לעיל, כדי שתוכלו להכיר בהם מקרוב.

תיקון חלקי רכב

פחחות וצבע

אי אפשר לעסוק בטיפולים החיוניים שצריכים להתבצע לאחר מעורבות של רכב בתאונת דרכים מבלי להציג את "טיפול היופי" שמאפשר לרכב לקבל מראה אסתטי, למרות הפגיעה שאירעה לו. מדובר כמובן בטיפול פחחות וצבע לרכב שמתבצע תוך חיתוך וצביעה של החלקים החיצוניים שנפגעו. שכן, זה ידוע שהתאונה הכי קלה עשויה להוביל לפגיעה ניכרת בחלקים החיצוניים של הרכב. נדגיש בהזדמנות זו שמדובר בטיפול שחייב להתבצע על ידי גורם מוסמך שמחזיק בציוד המתקדם ביותר.

 

תיקונים טכניים (תקלות מכניות)

בעלי רכבים עשויים לגלות שהתאונה שאירעה להם הובילה לתקלה מכנית שפוגעת בתפקוד הבסיסי של הרכב. תרחיש זה מחייב טיפול מקיף שיוביל לתיקון מלא של כל התקלות הללו, כדי שהרכב יוכל לעלות לכביש מבלי לסכן את הנהג ואת הסובבים אותו.

 

החלפה של חלקים ותיקוני גוף

תאונת דרכים עשויה לגרום להרס ניכר של חלקים שונים ברכב. תרחיש זה מצריך החלפה של החלקים הפגועים בחדשים. חשוב לציין שתהליך זה חייב להתבצע על ידי מוסכניק נחשב ומומלץ. שכן, זה מבצע החלפה בחלקים מקוריים בלבד שנחשבים לאיכותיים ביותר. טיפול זה כולל גם תיקוני גוף שכוללים התקנת חלונות חדשים, שמשות (קדמית או אחורית) ועוד.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן 3 הטיפולים שאתם חייבים לבצע לרכב, מיד לאחר התאונה. בשלב זה אתם יודעים מה עליכם לעשות בכל רגע, כך שנותר לכם רק לפנות למוסך מומלץ שיבצע את ההליך באופן מקצועי ויאפשר לכם ליהנות מרכב בטוח ובעל מראה חדש. נאחל בהזדמנות זו שתיסעו בדרכים ישרות ושלא יהיה לכם עוד צורך בטיפולים מסוג זה.

תיקון טכני לרכב

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.