תחזוקה שוטפת – 2 טיפולים לרכב שחייבים לעשות

כל בעל רכב צריך לבצע טיפולים שגרתיים שישמרו על ערכו של הרכב ויאפשרו לנסוע ממקום למקום במרחב נעים ונקי. מדריך זה יציג בפניכם את 2 הטיפולים החיוניים שכל אחד חייב לבצע, כדי ליהנות מהיתרונות שהוצגו קודם לכן. הישארו כאן ותגלו מהם הטיפולים הללו? איך תוכלו ליישם אותם? ומה חשוב לדעת אודותיהם?

 

טיפול ראשון – ליטוש פנסים

מעטים הם הנהגים שמכירים בטיפול החיוני שיוצג בפניכם כעת. מדובר בתהליך שצריך להתבצע בשביל הנראות של הרכב, אבל לא רק. שכן, טיפול זה יאפשר לכם לנהוג בבטחה ולשמור על יושבי הרכב והולכי הרגל שיימצאו בקרבתכם בכל נסיעה. נסביר שמדובר בטיפול שמתבצע לאחר שהפלסטיק של פנס הרכב מקבל גוון צהוב ודהוי. תרחיש זה מצריך ליטוש פנסים באופן מידי, כדי שניתן יהיה להחזיר את המראה הצלול שיאפשר לראות את הכביש בשעות החשיכה. אתם יכולים לבצע את הפעולה בעצמכם, אך עדיף להסתייע בגורמים מקצועיים. שכן, פתרונות הליטוש הביתיים לא מספקים תוצאה טובה, בהשוואה לליטוש שמתבצע על ידי בעל מקצוע.

ליטוש פנסים

 

טיפול שני – פוליש ווקס

סביר להניח ששמעתם לא פעם על טיפול הווקס (שעוה) שנקרא בעגה המקצועית פוליש לרכב. בעבר היה נהוג להשתמש בשעוות דבורים, אך היום נעשה שימוש בווקס סינתטי שמוסיף שכבת הגנה על גבי המתכת החיצונית של הרכב. זו מספקת מראה מבריק ומגינה על החלקים החיצוניים מפני פגיעות השמש. חשוב לציין שהפוליש מונע גם שריטות קלות והצטברות של לכלוך, משום שמדובר בחומר חזק במיוחד.

 

טיפול שלישי – פחחות

פגיעה קלה של הרכב בעץ, עמוד או רכב חונה צפויה להוביל אתכם לבעל מקצוע שיבצע עבודות פחחות רכב. שכן, מדובר בתהליך שמאפשר לתקן את הפגיעה הקיימת באוטו, כדי להחזיר לו את המראה המקורי, ככל שניתן. במצבים מסוימים מדובר בפגיעות קלות שמצריכות שימוש בצבע בלבד, בעוד במצבים אחרים, מדובר בשריטה עמוקה שמצריכה עבודות יישור מקצועיות.

פולנית ווקס

 

טיפ זהב לסיום – כך תבצעו תחזוקה שוטפת באופן מקצועי

עבודות תחזוקה לרכב, צריכות להתבצע על ידי גורם מוסמך בלבד. כאמור, אתם יכולים לנסות ולטפל בבעיות שונות באופן עצמאי, אך הדבר עשוי להתגלות כטעות. שכן, יש צורך בהיכרות עם הליכים מורכבים וחומרים ייעודיים שמתאימים למקרה שאירע לכם. עליכם לערוך בירור מעמיק בנושא טרם יצירת הקשר עם בעל המקצוע שיסייע לכם במקרים אלה. נציין שניתן לקרוא חוות דעת שנכתבו על ידי בעלי רכבים אחרים ברחבי הרשת, כדי לבדוק מיהו בעל המקצוע המתאים לכם ביותר מכל הבחינות.

 

השורה התחתונה

זו העת לבצע תחזוקה שוטפת ברכב, כדי לשמור על תקינותו לאורך זמן. כעת אתם מכירים בחשיבות של ההליך ויודעים מהן הפעולות שצריכות להתבצע ואיך כדאי ליישם אותן. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם שתשמור על ביטחונכם ותאפשר לנסוע ברכב מטופח.

תחזוקת רכב

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.