רכב בליסינג פרטי – סקירה

תוכן עניינים

אחד המונחים הנפוצים כיום בעולם הרכב הוא "ליסינג", ונדמה שהוא הולך וכובש את שוק הרכבים.

אם לא ברור לכם מה זה ליסינג ומה ההבדל בין ליסינג פרטי, השכרת רכב וקניית רכב הגעתם למקום הנכון: במדריך זה נרחיב אודות ליסינג פרטי, יתרונותיו וסוגיו השונים. וגם – היכן מומלץ לעשות ביטוח רכב?

 

קודם כל – מה זה בכלל ליסינג פרטי?

ליסינג היא שיטת רכישת או השכרת רכב. מדובר למעשה בחוזה בין חברת ליסינג לאדם פרטי בעל שלושה רכיבים:

  1. בתחילת החוזה, משלם הלקוח מקדמה בגובה של כ-20 אחוז משווי הרכב.
  2. תקופה החוזה נמשכת כשלוש שנים, במהלכן הלקוח משלם לחברה באופן חודשי סכום קבוע עבור השימוש ברכב כאשר בזמן החוזה הרכב רשום תחת בעלות חברת הליסינג.
  3. בסיום התקופה יכול הלקוח לרכוש את הרכב במחיר של כחצי משוויו של הרכב או לחילופין להתחיל תקופת ליסינג נוספת עם רכב אחר וחדש.

 

יתרונות ליסינג פרטי

לליסינג פרטי יש יתרונות רבים בגינם הוא מתאים עבור קהל יעד נרחב:

דורש מקדמה נמוכה:

ליסינג פרטי יכול להתאים למי שאין כרגע את הסכום המלא "לשים" על רכב, שכן המקדמה שמשלמים בתחילת החוזה נמוכה יחסית ומסלולי המימון נוחים.

 

רכבים מטופלים במצב טוב:

חברות הליסינג דואגות לטפל ברכבים באופן תדיר כך שכשאתה מחכיר את הרכב מחברת הליסינג אתה יודע שהרכב במצב טוב, זאת בניגוד לרכישת רכב מאדם פרטי כאשר לא תמיד יודעים מהם הטיפולים שעבר הרכב אצל הבעלים הקודם.

 

ניתן לשדרג במחיר נמוך:

מי שלא מעוניין לרכוש את הרכב בתום תקופת החוזה ומעדיף להיכנס לתקופת ליסינג נוספת ייהנה באופן מתמיד מרכב חדש במצב טוב ובמחיר נמוך.

 

אין צורך לדאוג מירידת ערך:

אחת הדאגות של בעלי רכבים היא ירידת ערך הרכב. כשאתה נמצא בחוזה ליסינג אין צורך לדאוג מזה כי הרכב לא בבעלותך, ואם תרצה לא תהיה חייב לרכוש אותו בסיום החוזה.

 

מדוע ליסינג משתלם לחברות הליסינג

היתרונות הרבים ללקוחות עשויים לגרום לתהייה האם מדובר בעסקה המשתלמת לחברות הליסינג. התשובה חיובית, שכן במהלך החוזה לחברת הליסינג ישנה הכנסה מרכב שעדיין בבעלותה כאשר את הרכב היא תוכל להחכיר שוב או למכור. בנוסף, בשוק הליסינג ישנו זרם של לקוחות חוזרים שכן תקופת החוזה קצרה יחסית לשימוש ברכב.

 

היכן כדאי לעשות ביטוח לרכב?

ביטוח לרכב הוא דבר שיש לעשות גם כאשר משתמשים ברכב המוחכר בחוזה ליסינג. השוק מציע מגוון חבילות ביטוח מסופקות על ידי חברות רבות ולעיתים קשה להחליט איזו חברה לבחור לצורך ביטוח הרכב.

לדעתנו, שתי החברות המומלצות לביטוח רכב הן חברת ליברה ביטוח רכב וחברת ווישור. מדובר בחברות הזולות ביחס למתחרותיהן בשוק המציעות שירותי ביטוח נוחים. מומלץ להשוות בין שתי חברות אלו, מכיוון שיתכן שעבור רכבים מסוימים יהיה כדאי לעשות ביטוח רכב אצל ווישור ועבור אחרים עדיף יהיה לבטח דווקא אצל ליברה.

 

רכב מאובטח

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email