5 פתרונות טכנולוגיים מעניינים שנוצרו במיוחד לרכבים

תוכן עניינים

בין אם מדובר על רכבים לנכים ובין אם על רכבים רגילים, הטכנולוגיה של ה-121 מביאה עימה פתרונות מעניינים לרכבים – קבלו 5 פתרונות כאלו.

 

1 – הגה תפוח לנכים

כשמדובר על פתרונות טכנולוגיים לרכבי נכים אחד מהם הוא תפוח הגה. רכבים לנכים צריכים להיות מונגשים ולכלול עזרים בטוחים ומיוחדים שיסייעו לנכים לשלוט ברכב בקלות וללא מאמץ. תפוח הגה מאפשר להם לנהוג עם יד אחת ולסובב את ההגה בצורה חלקה באמצעות מנגנון מיוחד. זהו אביזר שעבר את הבדיקה של מכון התקנים המותקן ברכב באופן קבוע על מנת שיהיה מקובע ולא יזוז ממקומו. ניתן לבחור גם בהגה תפוח נשלף בהתאם לצרכים ובמידה וברכב נוהגים גם נהגים שאינם נכים.

 

2 – הגנת סייבר לרכבים

הגנת סייבר לרכבים היא טכנולוגיה ממוחשבת שמעניקה הגנה לתוכנות אינטרנט שונות המוטמעות בהם. ברכבים חדשים ישנה מערכת ממוחשבת שהאקרים יכולים לתקוף באמצעות סייבר ולחדור לפונקציות שונות כדי שהנסיעה לא תהיה בטוחה. הפונקציה החדשה והמשוכללת היא תוכנה המגנה על מתקפות סייבר ומעניקה ביטחון מלא לנהגים ולנוסעים האחרים.

 

3 – עוזר קולי דיגיטלי

הפעלה קולית ברכבים פועלת כבר היום ברכבים שיש להם חיבור לאינטרנט. כיום מדובר בפקודות קוליות שהנהגים נותנים לרכבים שלהם, אך בעתיד גם יהיה ניתן להעביר לרכב מידע קולי שיסייע לרכב לשלם על החנייה, לתאר את המיקום, מה רואים בדרך ועוד. הטכנולוגיה מאפשרת הכנסת כמה ממשקים קוליים על מנת שהרכב יזהה מי מדבר איתו. על אף זאת הטכנולוגיה הקיימת היום מחייבת שינויים שאחד מהם יהיה בעתיד חיישן אופטי המזהה קולות ומשפר את השיח עם הרכב.

 

4 – הגנה על הרכב מפריצות וגנבות

טכנולוגיית הגנה מפני פריצות היא טכנולוגיה הדומה לזו של איתורן אך קטנה פי 4 ממנה. מדובר על מערכת עם חיישנים שניתן להתקין ברכב שהפורצים יתקשו למצוא וכך גם התקשו להניע את הרכב ולגנוב אותו. אלמנט זה אינו מאפשר חיבור חיצוני למחשב של הרכב ולכן לא ניתן להניע אותו. בשונה מפונקציות אחרות שמאפשרות גניבת רכב ב-2 דקות, המערכת החדשנית הזו מקשה מאוד על הגנבים.

 

5 – חיישן GPS מנטר

מדובר על חיישן GPS מנטר המסוגל לזהות את תזוזת הרכב ולאתר את המיקום שלו למרחק של 10 מטרים. לטכנולוגיה זו יש מערכת גיבוי ששומרת על החיישן גם אם נוסעים לחו"ל ולא מניעים את הרכב. החיבור של החיישן נעשה באמצעות אפליקציה מהמכשיר הנייד וכך ניתן לקבל התראות ישירות לטלפון גם אם אתם נמצאים בחו"ל. ההתראות יכולות להתריע שהרכב נגרר, נגנב, מונע או מכובה וכד'. נניח ומשאירים את הרכב לילד והוא נוהג במהירות מופרזת מקבלים מייד התראה למכשיר הנייד. לסיכום, ככל שהטכנולוגיה מתקדמת ממציאים יותר ויותר שירותים ופתרונות טכנולוגיים לרכבים והיד עוד נטויה.

 

מסך מאובטח

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email