סוגי הדלקנים בישראל

מחירי הדלק הגבוהים, התחבורה הציבורית שמתקשה להשתפר והצורך התכוף בנסיעות, גורמים לכל ישראלי ממוצע לחלום על רכב עם דלקן. שוק הדלקנים בישראל מציע מגוון רחב שצפוי להמשיך להתרחב בשנים הקרובות הודות לשיטת הדלקן האוניברסלי, שבה כל בעלי הדלקנים יכולים לתדלק בכל תחנה שיבחרו.

 
דלקן מהו?
הדלקן מתבסס על פעולה אוטומטית ממוחשבת, שבה התדלוק בתחנת הדלק מתרחש ללא צורך בתשלום בפועל במקום. פעולת התדלוק פשוטה לחלוטין ומתבצעת על ידי התקן על כלי הרכב המודד את צריכת הדלק שלו.

בשיטה זו יכולות חברות רבות שעובדיהן מבלים חלק גדול מיום העבודה בנהיגה מנקודה לנקודה, לספק לכל עובד ועובדת נוחות מיטבית בצריכת הדלק ולספק לעצמן נוחות תשלום, פירוט אחיד ומרוכז מכל התדלוקים לאותו החודש וקבלת החלטות אדמיניסטרטיביות רבות לגבי פריסת קווי הנסיעה של העובדים והתייעלותם.

בישראל קיימים מספר סוגי דלקנים נפוצים, המתחלקים ביניהם למספר רמות. נהוג לסווג את עולם הדלקנים באופן כללי לעסקי ופרטי. הדלקנים העסקיים שנחשבים לסוג הבולט ביותר בישראל ובכלל, מאפשרים לבעלי החברה, הארגון או צי הרכב שליטה מלאה בנוגע לכל הוצאות התדלוק בפועל.

עבורם מציעות חברות הדלקנים האוניברסליים רמות שליטה שונות, המתבססות על סוג כרטיס התדלוק המותקן בכל רכב. הדלקנים הפרטיים שנחשבים לנדירים יחסית, מיועדים לכל נהג או משפחה עם מספר רכבים, המבקשים להתייעל מבחינת מעקבי התדלוק ואופן התדלוק.

 
דלקן ללקוחות עסקיים
רוב הנהגים המשתמשים ברכב לצורכי עבודה או מטעם עבודתם, מעוניינים בדלקן עסקי. אם מדובר בחברה גדולה שיש לה צי רכבים (קלים או כבדים), היא תוכל לנהל מעקב יעיל במיוחד אחר כל הוצאות התדלוק של כמות הרכבים שברשותה. בתוך עולם הדלקנים המיועד ללקוחות עסקיים, קיים דלקן המיועד לכלי רכב גדולים עם קריאת מד תדלוק כמו משאיות, אוטובוסים או רכבים החל מ-3,500 ק"ג ודלקן המיועד לכלי רכב קטנים, פרטיים או רכבים בינוניים.

בשתי האפשרויות, יש להשתמש בכרטיס תדלוק המותקן בכל אחד מהרכבים ומחובר לטבעת התדלוק של פיית הדלק ברכב. גם כרטיסים אלה מתקבלים בסוגים שונים ובהתאם למאפייני השימוש ברכב או הנהג. בחברות שילוח למשל, שנהגי המשאיות שלהן אינם נוהגים על משאית קבועה, יהיה נכון לקודד את כרטיס התדלוק על פי נתוני הרכב עצמם ונתוני החברה שאליה הוא שייך.

בחברות שיש להן מערך שירותי טכנאים למשל, המתניידים באמצעות רכב חברה קבוע, יהיה עדיף לקודד את הכרטיס בצירוף פרטי הנהג עצמו. בשני המקרים החברה תוכל להגביל את התדלוק לפי שעות, כמויות וכד'. אופציה נוספת היא כרטיס מאסטר, הפתוח ללא הגבלה לשימושו החופשי של הנהג. קיימת גם אפשרות לכרטיס המשקף נתונים לתוכנה מיוחדת בזמן אמת, כך שקצין הרכב או הסדרן בחברה יוכלו לעקוב אחרי הנושא.

חברות הדלקנים המציעות דלקן אוניברסלי, מציעות חבילות ואפשרויות שונות בהתאמה לכל סוגי הלקוחות והעדפתם, כך שכל לקוח יוכל לרכז את נושא התדלוק למקום אחד ולהימנע משימוש במאות חשבוניות, מה שגורם לאי סדר, למאמץ מיותר וכמובן להוצאות גדולות יותר הנובעות מטעויות. חברות אלה יכולות להציע הנחות בהתאם לשימוש בדלקנים ובכמות צריכת הדלק. כך החברה יכולה לקבל שליטה ופיקוח מלאים על המצב בשטח ולקבל החלטות מתאימות.

 
דלקן ללקוחות פרטיים
מאחר ואת הדלקן האוניברסלי יכולים גם בעלי רכבים פרטיים להתקין בקלות אצלם ברכב, חלקם נהנים מהשימוש הנוח והאפקטיבי שלו. אך חשוב לציין כבר עכשיו שלא בעבור כל לקוח פרטי מדובר במהלך חסכוני ולכן לא כל בעל רכב פרטי ימהר להצטרף לשיטה.

אם מדובר במשפחה שיש לה מספר רכבים, או ברכב אחד שמבצע נסיעות ממושכות ובתדירות גבוהה מאוד, יהיה מדובר במהלך משתלם ונוח, הזוכה לתדלוק מיידי עם תשלום רק בסוף החודש, מחירים מוזלים כתוצאה מהנחות המעניקה חברת הדלקן האוניברסלי שממנה רוכשים וכמובן תדלוק נוח ומהיר בכל תחנה בישראל, בהסדר שמול התחנה הפרטית או רשת תחנות הדלק למול חברת הדלקנים.

בנוסף, יכולים בעל הרכב ומשפחתו לפקח בצורה נכונה ומבוקרת על הוצאות הדלק ולייעל את המעקב אחר תדלוקים מבחינת תאריכים, מיקומים, כמויות הדלק המתודלקות ואף חיבור מיוחד לספידומטר (מד-אוץ) שברכב, כך שיהיה ניתן לצפות בקילומטרים שביצע הרכב. לחילופין יכולים בעלי הדלקן הפרטי להשתמש בכרטיסי תדלוק, באותו האופן שבהם משתמשות חברות בעלות דלקן עסקי.

 
דלקן אוניברסלי לציי רכבים גדולים
בישראל הענף הקמעונאי והמסחרי מרכז תחתיו מאות תאגידים, המשתמשים במאות כלי רכב בו זמנית. חלק גדול מהחברות הללו, אף משתמשות במגוון רחב מאוד של סוגי כלי רכב – מאוטובוסים ומשאיות ועד לקטנועי משלוחים קטנים.

הדלקן שבהן ישתמשו יהיה מטבע הדברים דלקן עסקי, המתבסס על כל יתרונותיו המעולים של הדלקן האוניברסלי: תדלוק מהיר בכל תחנה ללא צורך בתשלום במקום, העברת חשבונית חודשית לחברה, צפייה בנתוני התדלוקים בזמן אמת, חיבור למד-אוץ לצורך ביצוע מעקב מדויק, הנחות יפות והוזלה בחשבוניות החודשיות וכמובן מניעת טעויות והתייעלות רבה יותר בפעילות החברה בשטח.

כל חברה תוכל להתאים את סל הפתרונות למאפיינים ולצרכים האישיים שלה ולקבל גמישות גבוהה ביחס לאפשרויות העומדות לרשותה. בשיחה מול מוקד המכירות של חברת הדלקנים האוניברסליים, חשוב לציין את הרצונות האישיים, על מנת שיהיה ניתן להתאים את הפתרון היעיל ביותר לדרכי התנהלותה.

 
לסיכום
בין אם אתם חברה גדולה, חברה קטנה, בעלי עסקים קטנים ואפילו לקוחות פרטיים – דלקן אוניברסלי יספק לכם את המענה המושלם לכל צורך! אימג'נריום דלקנים אוניברסליים מזמינה אתכם לבחון את אטרקטיביות החבילות המוצעות, את פריסת התחנות המגוונת ואת קרבתן לכל המוקדים שאתם נוסעים בהם. פנו אלינו ונשמח לספק לכם את הפתרונות המוצלחים ביותר לתדלוק מהיר, נוח וחסכוני.

שתפו בקליק​
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.