כל מה שחשוב לדעת על מנגל גז לאחר שימוש ראשוני

רכשתם גריל גז חדש ומשוכלל? שימו לב לטיפול ולתחזוקה שלו לאחר השימוש הראשוני על מנת לשמור על בריאותכם ותקינות המוצר. המאמר יעסוק בכל מה שחשוב לדעת על גריל גז.

 

ניקוי נכון של גריל גז

מנגל גז הוא מוצר שיכול להחזיק שנים ארוכות כאשר מתחזקים אותו בצורה נכונה. ישראלים רבים הרוכשים מנגל מנקים אותו בחומרים מסירי שומנים שפוגעים בציפוי גוף החימום ובאטימות שלו. כאשר חודר חומר כמו מסיר שומנים למבערים נוצרים חורים בצנרת וכתוצאה מכך עלולה להיות דליפת גז המסכנת אתכם ואת סביבתכם. מעבר לסכנה זו, אחידות הצלייה תיפגע כיוון שהגז יצא מהמבערים בצורה לא אחידה.

על מנת שהגריל יהיה תקין לאורך שנים מומלץ לנקות אותו לאחר סיום צליית הבשר בעודו חם ללא חומרים מסירי שומנים. הדרך הטובה ביותר היא להשתמש במעט סבון כלים ומים ולנגב עם מטלית רכה ולא באביזרי ניקוי שישרטו את הציפוי שלו. בנוסף, ניקוי הרשת גם הוא צריך טיפול בחומרים עדינים.

 

לנקוט באמצעי בטיחות

רבים מאיתנו מדליקים את הגריל לחימום ובינתיים נכנסים לבית לעסוק ביתר ההכנות, כך שהגריל עומד בחוץ ללא השגחה ואנו לא שמים לב שהטמפרטורה שלו עלתה ל-500 מעלות בעודו מכוסה. מעבר לנזק שעלול להיגרם לגוף החימום, הטמפרטורה הרצויה לצלייה היא כ-250 מעלות ותוך רבע שעה ניתן להניח כבר את הבשר.

בנוסף, כאשר הגריל ללא השגחה השומנים שנותרו בו עלולים לגרום לאש. גריל הגז מגיע עם מד טמפרטורה ולכן יש לבדוק מתי הוא מתחמם ובוודאי שלא להבעיר אותו ללא השגחה. חשוב לדעת שגם לאחר שמניחים את הבשר לא מומלץ לסגור את הגריל עם מכסה על מנת שלא ייווצר פיח על הבשר וכדי למנוע סכנת התלקחות.

 

לבדוק את הגז

השימוש במנגל גז מחייב ביקורת של תקינות הצנרת בכל 5 שנים. הבדיקה נעשית על ידי טכנאי חברת הגז. ישנם טכנאים הממליצים על החלפת הצנרת ובדיקה בכל שנתיים מאחר והמנגל חשוף למפגעי מזג האוויר. כאשר יגיע אליכם טכנאי גז הוא יבדוק את אטימות הצנרת ואת הבלאי שלה ובמידה ויש צורך יחליף אותה.

אין להחליף צנרת באופן עצמאי. הדבר היחידי שניתן לעשות הוא תחזוקה נכונה. כלומר, לאחסן את הצינור כאשר לא משתמשים במנגל וכך להעניק לו אריכות ימים.

 

שימוש נכון בגריל

לסיכום, למרות שהגריל מגיע עם הוראות יצרן לא כולם מקפידים לקרוא אותן ומסתכנים בהרס הגריל. למשל, המצת האלקטרוני בגריל גז עובד על סוללה. כאשר הסוללה נגמרת הוא לא יעבוד. הלחיצות החוזרות ונשנות בניסיונות להדליק אותו ללא סוללה עלולות לשבור את כפתור ההצתה. לפיכך, חשוב להקפיד ולהחליף מדי שנה את הסוללה. בנוסף, אין להניח על גוף הגריל נייר אלומיניום כדי לא לחסום את הניקוז.

מנגל גז

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מידע נוסף בנושא