מה חשוב לדעת לפני שעושים שיעורי נהיגה

עצם החובה לקיים שיעור נהיגה עם מורה מוסמך אינה טריוויאלית אך היא מחויבת בחוק בישראל. שיעורי נהיגה חשוב לקבל ממורה נהיגה מנוסה ומקצועי שילווה אתכם באדיבות עד להשגת הרישיון המיוחל. במאמר זה נעסוק במספר נושאים חשובים שיש לתת עליהם את הדעת עוד לפני שניגשים לשיעור הראשון. נדון במגבלות ובאישורים חיוניים, הכנה לתיאוריה מול הכנה לטסט, ההבדל בין ידני לאוטומט ועוד.

 

בדיקות ראייה ובריאות

לפני שמתחילים בשיעור הנהיגה צריך לפנות לתחנות הצילום במשרד הרישוי ולקחת טופס בקשה לרישיון נהיגה. עם טופס הבקשה יש לגשת לבדיקת עיניים, על מנת לדעת אם חובה עליכם לחבוש משקפיים או עדשות מגע בעת השיעורים ולאחר הוצאת הרישיון. יש לגשת גם  לרופא משפחה על מנת שזה יבדוק את מצבכם הבריאותי ויקבע שאין לכם מניעה רפואית להוציא רישיון.

רק לאחר שמילאתם את הטופס הירוק בהתאם ועברתם את הבדיקות הנדרשות ואתם עומדים בדרישות של המחוקק והרגולטור ניתן להתחיל לחפש מורה איכותי ומקצועי ולהתחיל בשיעורי הנהיגה עצמם. מידע נוסף בנושא מגבלות ושיעורי הנהיגה ניתן למצוא באתר בית הספר לנהיגה שרייבר המתמחה בלימודי נהיגה על כלל סוגי כלי הרכב השונים.

 

הכנה למבחן תיאוריה

חשוב לדעת מראש את ההבדלים בין הלמידה המעשית והתאורטית בלימודי הנהיגה ולהתכונן לשניהם מראש. את לימודי התאוריה ניתן ללמוד באופן עצמאי עם ספרי הלימוד האחרונים או לקחת קורס ייעודי בתשלום למי שמתקשה בלמידה עצמית. בקורסים הללו, מדריכים מוסמכים מלמדים את התלמידים את כל  חוקי התנועה הרלוונטיים ומכינים אותם פרקטית לתיאוריה.

 

שיעורי נהיגה ומספר מינימלי

על מנת לגשת למבחן המעשי יש צורך לעבור את המבחן התיאורטי ולהיות לאחר לימודי 28 שיעורי נהיגה לפחות. במהלך השיעורים התלמיד לומד לנהוג כראוי בהתאם לחוקים באופן זהיר ואחראי ובהתאם למצב הכביש והתנועה בו. המורה צריך לזהות את הקשיים של התלמיד ולהתמקד במתן מענה אליהם, על מנת שזה יצליח לעבור את הטסט בהצלחה.

 

ידני או אוטומט

לפני שמתחילים בשיעורי נהיגה, התלמיד צריך להחליט אם ללמוד על כלי רב ידני או אוטומט. מי שלומד על ידני רשאי יהיה לנהוג לאחר הוצאת הרישיון, הן על ידני והן על אוטומט. לעומת זאת מי שלומד על אוטומט יהיה רשאי לנהוג רק על אוטומט גם בעתיד. מדובר בהכרעה חשובה שיש לתת עליה את הדעת לפני שמתחילים את השיעורים ובוחרים מורה.

 

סיכום לקראת שיעורי נהיגה

לסיכום הנושא, במאמר זה עסקנו בדברים שיש לדעת לפני שמתחילים בשיעור נהיגה. כפי שציינו, יש לוודא שאין מגבלות בריאותיות להוצאת הרישיון ושהראייה תקינה. בנוסף יש להחליט אם ללמוד על רכב ידני או אוטומט החלטה שיכולה להשפיע לשנים ארוכות קדימה. יש להכיר את מבנה השיעורים, מספרם הדרוש והאפשרות ללמוד תיאוריה באופן עצמאי או בקורס ועוד.

שיעורי נהיגה

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מידע נוסף בנושא