מתי מומלץ להשתמש ברכב תפעולי?

תוכן עניינים

כל מה שצריך לדעת על רכב תפעולי.

רבים מאיתנו נוטים לחשוב כי רכב תפעולי הינו מונח אשר מגיע אלינו היישר מתחום הליסינג, חברות של השכרות רכבים לטווח ארוך. ובכן זה לא מדוייק בכלל, זה נכון אמנם שיש קטגוריית רכב תפעולי בחברות הליסינג אך המשמעות פה היא שונה. רכב תפעולי הינו רכב אשר מופעל באמצעות חשמל, במקור מדובר על רכב גולף מבחינת ייעוד ונראות אך עם השנים קיבל רכב תפעולי ייעוד נוסף מלבד התניידות של שחקני גולף בתוך תחומי המגרש, על כל זאת ועוד ניתן למצוא מידע במאמר הבא.

 

למי מיועד רכב תפעולי?

כפי שנאמר בתחילת המאמר, בעבר רכב תפעולי היה בעיקר עבור שחקני גולף אך היום שימוש ברכב תפעולי מומלץ גם לאנשים אחרים ולשימושים נוספים מלבד שחקני גולף. נסביר למי מומלץ השימוש ברכב תפעולי, מדוע מומלץ הרכב דווקא עבור אותם אנשים ומתי יש צורך ברכב תפעולי.

 

קשישים/זקנים.

רכב תפעולי הינו כלי רכב אשר ללא מספר רישוי בנוסף, אין כל צורך בהוצאת רישיון מיוחד אשר מתיר נסיעה על רכב תפעולי אלה שדי ברישיון רגיל לטובת נהיגה על כלי רכב זה. מה גם שאין כל צורך בלהעביר את הרכב טסט או במילים אחרות אין התעסקות רבה ברכב עצמו. לכן, בעקבות סיבות אלו הרכב מתאים לקשישים כיוון שאין כמעט בכלל התעסקות בירוקרטית עם הרכב והוא נוח לתפעול ושימוש. בנוסף רכב תפעולי שימושי מאוד למרחקים קצרים בתוך השכונה/ קיבוץ או מושב ולכן מסייע רבות לקשישים אשר אינם יכולים ללכת למרחקים ארוכים בעקבות גילם המופלג. אם לצורך העניין קיים אדם קשיש אשר מתקשה ללכת לאורך זמן מומלץ מאוד לסייע לו בעזרת רכישה של רכב תפעולי ובכך להקל על חייו של הקשיש בצורה משמעותית.

 

נכים/מוגבלים.

לצערנו חיים בינינו אנשים רבים אשר שגרת היום יום שלהם קשה מאוד. מדובר על אנשים נכים, המון דברים אשר נראים לנו לגיטימיים ופשוטים הם סיוט מתמשך עבורם. לדוגמא: הליכה אל המכולת הקרובה, ללכת לים או לבריכה ועוד. נכים לא יכולים להרשות לעצמם ללכת למרחקים ארוכים או קצרים וחלקם אפילו לא יכולים ללכת בכלל אפילו לא כמה צעדים בודדים. במקרים כאלו מומלץ להשתמש ברכב תפעולי כדי להקהל ברמה מסוימת על אותם אנשים שזקוקים לזה.

 

קיבוצניקים/מושבניקים.

קיבוץ ומושב הינם מקומות מגורים בהם קיימת קהילה מסוימת של אנשים אשר נותנים יד זה לזה כשצריך. התניידות בתוך הקיבוץ והמושב אינה מצריכה כלי רכב ממונע. לכן ניתן להשתמש ברכב אשר אינו מזהם את הסביבה ואידיאלי למרחקים קצרים, במילים אחרות רכב תפעולי מומלץ מאוד עבור אנשים החיים בקיבוץ או מושב.

 

לסיכום.

ישנם מקרים ספציפיים אשר בהם יש מקום להשתמש ברכב תפעולי. לצורך בירור מחירים, שירות ואחריות ניתן להיכנס לאתר – www.golfcart.co.il ולקבל את כל המידע הרלוונטי עבור רכב תפעולי.

 

סידור מחסן

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email