כרטיס תדלוק

כרטיס תדלוק הוא פתרון ייחודי לבעלי רכבים המעוניינים לתדלק מבלי להתקין את התקן הדלקן עצמו, עם אופציית "גיהוץ כרטיס" במעמד התשלום. הכרטיס הוא חלק מהאפשרויות המוצעות במסגרת רפורמת הדלקן האוניברסלי ואם יש לכם צורך בדלקן הפועל בדרך שונה, המגבילה את התדלוק או מעניקה בו יד חופשית לחלוטין, ייתכן וזה בדיוק מה שאתם זקוקים לו.

במדינה חובבת קניות, קשה למצוא אנשים שבארנק שלהם יש פחות משני כרטיסי אשראי. בנוסף לכרטיסים המגנטיים שכל כך אהובים עלינו, הארנק שלנו מכיל עוד עשרות כרטיסי מועדון, הטבות, הנחות ומבצעים. אחד הכרטיסים הכי מבוקשים מביניהם הוא כרטיס תדלוק, שבמילים אחרות מהווה את הדלקן הנחשק שכל עובד חברה ונהג חולם עליו.

מדובר בכרטיס מגנטי שנראה די דומה לכרטיס האשראי הרגיל. באמצעותו, ניתן לתדלק בתחנות דלק מסוימות. כל מה שצריך לעשות הוא לגהץ את הכרטיס באזור המיועד לכרטיסים במשאבה, לחבר את המשאבה ולהחזיר בסיום. יעיל? נוח? מהיר? הכל גם יחד. ובעידן של דלקנים אוניברסליים, הוא אפילו משתלם יותר.

רפורמת הדלקן האוניברסלי: איך היא קשורה לכרטיסי תדלוק?
מהפך הדלקנים ביוזמת המדינה (החל מ-2018) פתח בפעם הראשונה בארץ את ענף הדלק וביטל את ההגבלה המוכרת של הדלקן, שבאמצעותו היה ניתן לתדלק רק ברשת הדלק שעמה חותמים. עד אז, יכלו עובדי החברה, הנהגים ובעלי העסקים לתדלק רק ברשת מסוימת, באמצעות תשלום במקום וקיזוז בסוף החודש.

אלו מהם שפועלים בענפים כמו שילוח, אספקה, הובלה, מכירות, תיקונים הסעות וכל עיסוק שבו הנהג משתמש באותו כלי הרכב, נהגו להשתמש בכרטיסי תדלוק. כרטיסים אלה היו מיועדים לתשלום על חשבון החברה בסניף הדלק ולכן היה צורך להשתמש בהם כאמצעי תשלום.

כיום הודות לדלקן האוניברסלי, יכולים כל הנהגים בעלי הדלקן לתדלק את רכבם בכל תחנה קיימת, ללא קשר להשתייכותה לרשת זו או אחרת. על פי הרפורמה, החל מינואר 2018, חובה על כל תחנות הדלק מכל הרשתות לרבות תחנות הדלק הפרטיות להציב אצלן משאבת דלקן אוניברסלי.

משאבה זו נועדה לזהות את ההתקן שעל גבי הרכב ולתדלק באמצעותו, ללא צורך באמצעי תשלום כלשהו, גם לא כרטיס תדלוק. לשיטה זו יש שפע של יתרונות: היא עוזרת להפחית במחירי הדלק ולהעניק הנחות על הצריכה, מעבירה חשבונית מרוכזת לבעל צי הרכבים בסוף החודש על כל הוצאות התדלוק ומספקת פירוט מדויק לגבי כל רכב ורכב, לפי זמני התדלוק, שם התחנה ומיקומה, כמות התדלוק ועוד.

כרטיס תדלוק משתלם מזן חדש
כתוצאה מהכניסה של הדלקן האוניברסלי, נכנסו לשימוש גם כרטיסי תדלוק חדשים שיכולים להתקבל בכל תחנה אפשרית שבה יבחר הנהג לתדלק. כרטיסים אלה מועברים באופן זהה לקודמים, בחריץ שבעמדת המשאבה וגם הם נועדו כדי לספק פתרון ספציפי לצרכים של חברות גדולות, קטנות ואפילו גורמים פרטיים.

כל ארגון או בית עסק מעוניינים ביתרונות והנוחות שמאפשר הדלקן האוניברסלי, אך מה קורה כאשר מעוניינים להגביל את צריכת הדלק? או להגביל את שעות התדלוק? ובכן, כאן בדיוק בא לידי ביטוי כוחו של כרטיס התדלוק האוניברסלי. הכרטיס למעשה פוטר את החברה מהצורך בהתקן המצוי על פתח התדלוק של הרכב.

החברה מציידת את כל אחד מנהגיה בכרטיס תדלוק והוא מצידו, אחראי להעבירו במשאבה בתחנה במעמד התשלום. בסוף החודש, תקבל אליה החברה את החשבונית החודשית ובה מפורטות הוצאות הדלק. בנוסף אליה, מוגש דו"ח מפורט שבו מפרט התדלוקים על פי מספר הרכב, כמות התדלוק בכל פעם וכמובן מיקום התחנה שבה בוצע התדלוק.

אם החברה מאתרת למשל מגמה של צריכת דלק גבוהה מידי הנובעת מבזבזנות או חוסר פיקוח, או תופעה שבה נהגים מתדלקים בשבת, מה שמעיד על שימוש בכרטיס הדלקן ביום שאין בו עבודה, היא יכולה להגביל את הכרטיס. הדבר מתבצע באופן פשוט ומיידי דרך חברת הדלקנים האוניברסליים שדרכה מסופק השירות והיא תעדכן בו הגבלה לפי שעות ולפי כמות דלק.

סוגי הכרטיסים הקיימים
גם היום, בעידן הדלקן האוניברסלי, קיימים מספר כרטיסי תדלוק שניתן לבחור מהם את המתאים ביותר. נתחיל ברשתות תחנות הדלק המחזיקות כל אחת כרטיס תדלוק אוניברסלי משלה: סונול, פז, דלק וכד'. כל חברה משווקת את כרטיסיה דרך חברות חיצוניות המספקות פתרונות תדלוק אוניברסלי וכך חברות אלה מסוגלות להציע מחירים זולים ונוחים יותר, תחת תנאים משתלמים בהרבה מאלו שתציע חברת תחנות הדלק באופן ישיר.

כרטיסי התדלוק הקיימים נחלקים לשתי קבוצות: האחת – כרטיס פתוח המחובר לחשבון בהוראת קבע או כרטיס אשראי, הצובר את החיובים וגובה אותם במרוכז בסוף כל חודש. השנייה – כרטיס נטען שבו אחראי העבודה בחברה מחליט על סכום שבו הכרטיס ייטען ועד למועד פקיעה מסוים. למשל: 500 ₪ לשבוע.

היתרונות של כרטיס התדלוק: לנהגים ולמנהלי החברות גם יחד
כרטיסי התדלוק מעט פוגעים במהירות התדלוק שמספק הדלקן האוניברסלי, משום שנדרשת בהם הפעולה של העברת הכרטיס עצמו, בפתח אמצעי התשלום של המשאבה. מנגד, קיימות חברות רבות ואפילו גורמים פרטיים שמוצאים את הכרטיס כפתרון הנוח ביותר מסיבות שונות.

הכרטיסים הללו מעניקים הנחות או אחוזי הנחה ברשת תחנות הדלק או המשווק שדרכם מסופק הכרטיס. זוהי אפשרות נפלאה לחסוך בעלויות הדלק, בייחוד לאור העובדה שקיימת הנחה יפה מאוד למחזיקי הכרטיסים הללו והיא משמעותית ביחס להטבות מכרטיסי האשראי הרגילים. יתרון נוסף הוא הנוחות שמאפשר הכרטיס.

מדובר באפשרות נוחה ופשוטה, שלא מצריכה אפילו גורם אנושי נוסף בתהליך. מעבר לכך, הדבר חוסך בהתעסקות עם הקופה הקטנה של העסק בעבור כל נסיעה. יתרון נוסף לסיום, הוא היכולת להגביל את סכום הכרטיס ותקופת השימוש בו על פי צרכי החברה ויכולותיה.

כרטיסי תדלוק לחברות

רוצים להפוך את החיים של הנהגים בחברתכם לפשוטים יותר?  רכישה של כרטיס תדלוק אוניברסלי הוא ללא ספק הפתרון הנבון ביותר מצידכם.  חברות גדולות רבות אשר

קרא עוד »
שתפו בקליק​
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.