כיצד מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה?

אחרי הרבה שנים של ניסיונות והרבה אכזבות וכישלונות, נראה שהאנושות הצליחה סוף סוף לפתח רכב חשמלי אמין. אין ספק שמדובר על התקדמות ענקית בתחום הגנת הסביבה והשמירה על כדור הארץ, וכמובן גם על חווית נסיעה זולה, שקטה, ונעימה יותר. אבל גם הרכב החשמלי צריך אנרגיה מסוימת, ואותה הוא מקבל מתחנת הטעינה.

במקום להיכנס לתחנת דלק אנו מחברים את הרכב החשמלי שלנו לטעינה חשמלית. אם רכשתם רכב חשמלי ואתם לא רוצים להיות מחוייבים לעמדות הטעינה הציבוריות, הגעתם בדיוק למקום הנכון. הכנו כאן עבורכם מדריך קצר שבו תלמדו איך מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה שלכם.

 

מהי עמדת טעינה לרכב חשמלי?

אז כמו שהסברנו בפסקה הקודמת, עמדת טעינה לרכב חשמלי היא בעצם תחנת הדלק של הרכב. זה שרכב חשמלי לא נוסע על דלק לא אומר שהוא לא צורך אנרגיה מסוימת, והאנרגיה הזו היא חשמל. כמו שהפלאפון שלכם צריך טעינה בערך פעם ביום, גם הסוללות של הרכב מתרוקנות וזקוקות להטענה אחת למספר קילומטרים של נסיעה.

אז נכון שיש כל מיני תחנות טעינה ציבוריות שמפוזרות ברחבי האזור, והמספר שלהן הולך וגדל, אבל אין ספק שעמדת טעינה מאפשרת עצמאות מלאה ונוחות, וגם חוסכת לכם המתנה בתור כשאתם ממהרים.

כיצד מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה?

איך מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה?

אז פנינו למקצוענים של חברת וימור ויחד איתם הכנו לכם את המדריך הבא. אם אתם גרים בבית פרטי ויש לכם חנייה פרטית, כמובן שאין שום בעיה עם העניין כי אתם יכולים לעשות בשטח שלכם מה שתרצו. אבל מה קורה אם אתם גרים בבניין דירות, כמו רוב האזרחים בישראל בעצם? אם החניה שלכם רשומה על שמכם בטאבו הבעיה קטנה בהרבה, כי השטח שלכם ואתם יכולים לעשות בו מה שתרצו מבחינה פיזית.

אם השטח משותף אז תצטרכו לבקש את הסכמת הדיירים האחרים. עקרונית, אין סיבה שהם יתנגדו מכיוון שלא מדובר על משהו שמפריע להם מבחינה מעשית או אסתטית, וכנראה שהוא גם יסייע להם בהמשך כי נראה שרכב חשמלי הוא העתיד.

 

מה קורה עם צריכת החשמל?

שאלה אחרת היא עניין החשמל והתשלום עליו. שתי האופציות האפשריות הן משיכת קו חשמל מהדירה שלכם וכך בעצם החשמל שהרכב צורך נכנס באופן אוטומטי לחשבון החשמל שלכם. אבל לא תמיד זה אפשרי, למשל במקרים שבהם בעל הרכב גר בקומה גבוהה.

במצב כזה אפשר לבקש מוועד הבית לחבר את עמדת הטעינה לקו החשמל הראשי של הבניין. ישנן עמדות טעינה שרושמות את כמות החשמל שנצרכה, ואפשר להתקין גם מונה נפרד ולחבר אותו לעמדה. כך תדעו בדיוק כמה אתם צריכים לשלם.

 

סיכום

עמדת טעינה פרטית תשפר לכם את החיים ותהפוך אותם לנוחים וקלים הרבה יותר. אל תתפשרו על ההתקנה ופנו לחברה מקצועית ומנוסה.

כיצד מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בחנייה?

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.