האם עוד רלוונטי הסעות לעבודה בתקופת הקורונה?

תוכן עניינים

טרם הקורונה כל עולם העבודה היה נראה שונה לחלוטין ושירותים רבים אשר היו רלוונטיים עבודות עסקים כבר אינם נדרשים.

מה לגבי הסעות עובדים?

תקופת הקורונה הביאה עמה המון שינויים ובהחלט ניתן לומר כי העולם העסקי, עולם העבודה, נראה שונה לגמרי ממה שהיה נראה טרם כניסת הקורונה לחיינו. המעבר לעבודה מהבית גרמה מצד אחד ליעילות לאור הזמן שנחסך בנסיעות הלוך ושוב מהמשרד, אך יש שיגידו כי התפוקה של העובדים דווקא ירדה בעקבות כך שהם עובדים מהסלון, מהמיטה או בסמוך לילדים שלהם. נוסף על כך, יכול להיות כי חברת הסעות אשר הייתה עסוקה בהמון הסעות עובדים של עובדי החברה תמצא עצמה ללא תעסוקה בעקבות הקורונה.

 

עובדים חיוניים

ראשית, השאלה באיזה סוג של עבודה מדובר. באם החברה היא חברת הייטק לדוגמא, סביר להניח שלא יהיה צורך גדול בהסעות עובדים לעבודה לאור העובדה כי ניתן להחליף את העבודה בצורה מיטבית לעבודה מהבית. לעומת זאת, עבודה חיונית אשר לא מאפשרת עבודה מהבית וחייבת (כמובן על פי חוק) להמשיך להתבצע מהמשרד עצמו, ממשיך להיותה הכרח בהגעת העובדים לעבודה ובהתאם גם בהסעות עובדים לעבודה.

 

הימנעות מקורונה

המעבר לעבודה מהבית אכן נהיה מאוד מקובל בקורונה, אך גם עסקים שאינם חיוניים ודאי יעדיפו לעבוד ממשרדי החברה בתקופה שזאת מאושר, כלומר כאשר אין סגר במדינה. במקרים אלו, הסעת עובדים היא דווקא הכרחית הרבה יותר וזאת כדי למנוע מצב של הידבקות מקורונה שלא מעובדי המשרד. כלומר באם העובדים לא יקבלו הסעה לעבודה הם יאלצו לבחור בתחבורה ציבורית, שם הסיכוי שידבקו בקורונה הרבה יותר גבוה מאשר בהסעה עם עובדי החברה אשר בכל מקרה הם פוגשים במשרד.

 

הסעות נפרדות

כחלק מההתייחסות ליכולת של הסעות עובדים להבדיל את עובדי החברה מאנשים אחרים בתחבורה הציבורית, חשוב לציין כי הסעת עובדים עשויה להיות עוד יותר מיטבית ועוד יותר מועילה באם היא הסעה נפרדת לעובדי החברה, כלומר הסעה אשר מבודדת את העובדים גם אחד מהשני. למרות שהם באותו המשרד יכול להיות כי שני עובדים מאותו האזור דווקא לא באים במגע במהלך העבודה וההסעה עשויה לפגוע בהפרדה שהמנהלים ודאי מנסים לעשות ביניהם.

הסעות לעובדים טרם תקופת הקורונה היו חלק מאוד חשוב מהתנאים שניתנו לעובדים. על פניו, נראה כי אין טעם בהסעות לעבודה במהלך הקורונה אך דווקא פלטפורמה זאת עשויה לתת מענה עבור הרבה פערים שהקורונה הביאה עמה, במקביל לעבודות חיוניות אשר עובדיהן פשוט ממשיכים להגיע למשרד ועל כן עדיין זקוקים להסעה. הסעות לעבודה יכולות לספק מעין הגנה מפני הקורונה בכך שהן מונעות ערבוב בתוך החברה וגם בין עובדי החברה לאנשים אחרים בתחבורה הציבורית. באם העובדים שלכם עדיין מגיעים לעבודה, זה הוא בדיוק הזמן להסעות עובדים!

 

רכב שירות

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email