דלקן אוניברסלי

תדלוק הוא אחת הפעולות שכולנו עושים בכל חודש או אפילו בכל שבוע. מדובר בהוצאה מאוד נפוצה בגלל העובדה שבעצם לא ניתן להחזיק ולהשתמש ברכב מבלי לתדלק אותו.

בגלל שזאת הוצאה קבועה שיכולה להסתכם גם במעל אלף שקל רבים מחפשים כיצד אפשר לחסוך בה, להוזיל את המחיר אך עדיין לקבל שירות איכותי ונוח. מצאנו את הפתרון בשבילכם – דלקן אוניברסלי. מה זה בעצם אומר, כיצד מתקינים אותו ובמה הוא שונה מהדלקן הקודם? המשיכו לקרוא.

 

סוגי דלקנים

דלקן יכול להיות מותקן או מותאם לרכב בכל מיני דרכים או סיבות. אדם פרטי יכול להחזיק בדלקן אך גם חברה המעסיקה עובדים ומעניקה להם רכבים יכולה להתקין דלקנים בעבור עובדי החברה שלה.

בעצם מדובר בהתקן אשר פיית התדלוק מזהה ובהתאם מקשרת את אמצעי התשלום להסכם תשלום אשר נקבע מראש. כאשר פיית תדלוק מזהה התקן שהוא לא שלה ההסכם לא חל ובעצם יש לשלם באמצעי תשלום במקום. נציג לעומק את שלושת סוגי הדלקנים על מנת להבין כיצד הדלקן האוניברסילי שיפר משמעותית את תהליך התדלוק בעבור כל אחד מסוגי הלקוחות שקיימים לדלקנים כיום.

 

דלקן כחלק מעבודה

המילה דלקן כנראה מוכרת בעיקר כחלק מעסקת או הטבת רכב חברה. עובד מקבל מהחברה רכב. החברה אחראית לשלם בעבור ביטוח הרכב ואחזקתו ובהתאם גם על הוצאות הדלק. בגלל שהחברה מחזיקה הרבה רכבים, הדלקן שהיא נותנת לעובדים שלה רלוונטי לחברת דלק אחת.

עבור החברה מדובר בדיל טוב שכן הם מתחייבים לתחנת הדלק להגדיל ולהבטיח קהל לקוחות, אך בעבור עובדי החברה לא תמיד מדובר בדבר הכי נוח. רבים המקרים בהם לעובד מסוים יש דלקן בתחנת דלק אחת אך זאת כלל לא הכי קרובה לביתו או נוחה לו לתדלוק.

 

דלקן אוניברסלי פרטי

מעסיק אכן יכול להתקין דלקן בעבור העובדים שלו אך זאת לא הדרך היחידה לאדם להחזיק ברכב עם דלקן. אפשרות נוספת היא הסכם תדלוק אשר לרוב יהיה חודשי. במסגרת אחזקת רכב ניתן לשלם מראש בעבור דלק בתחנה מסוימת, כך כל שיש לעשות הוא כאשר מגיעים לתדלק הוא להפעיל את הדלקן לפי איך שהותקן ברכב ולהמשיך.

אמנם הדלקן חוסך למתדלק סחיבת ושימוש בכסף מזומן או אשראי, ועל כן יחסית נותן לו חופש פעולה, אך גם כאן, מגביל את המתדלק בתחנת דלק ספציפית בה נקנה הדלקן. שוב הגבלה.

 

דלקן לחברות מכוניות

הסוג השלישי של דלקנים, ודאי יראה לכם הגיוני מאוד. בדומה לחברה אשר מחזיקה הרבה רכבים בעבור עובדי החברה שלה, ועל כן מעוניינת בהסדר שיכלול את כולן, גם חברות מכוניות עושות הסדר דומה.

מתוך הנחה ועובדה כי יתדלקו הרבה פעמים, החברה מתקינה דלקנים לכל הרכבים. שוב, בהתאם לתחנת דלק אחת, מה שאמנם עשוי להוזיל מעט עלויות אך מגביל מאוד את מרחב התמרון מבחינת תדלוק הרכבים.

 

דלקן אוניברסלי – לא עוד הגבלה

על מנת להקל ולפתוח את האפשרות לעובדים לתדלק היכן שהם רוצים וכמובן מתי שהם רוצים, ישנה אפשרות לשדרוג או בעצם לשינוי הדלקן לדלקן אוניברסלי. הדלקן האוניברסלי הביא איתו שינויים אשר לא מותירים ברירה, גם לאנשים אשר היו בשימוש ומצאו אותו נוח בעבר עוברים לדלקן האוניברסלי. אך לא רק, גם בעבור חברות הדלק, בעיקר הקטנות, הדלקן האוניברסלי הביא שינוי משמעותי אשר מסייע להן רבות.

 

דלקן אוניברסלי אל מול דלקן רגיל

כל אדם אשר מועסק בחברה מסוימת, ועד עתה היה מחויב לתדלק בחברת דלק מסוימת על מנת לקבל את ההטבה או בעצם לבצע את התשלום מכספי החברה, יכול לתדלק בכל תחנת דלק שיבחר, הסכם תשלום הדלק בהכרח יחול בכל תחנה והחוויה הופכת הרבה יותר נוחה. גם אם ההסכם היה בעבר מול חברה אחת, למתדלק יהיה זכות להשתמש בדלקן באופן אוניברסלי – בכל תחנה או חברה בה יבחר לתדלק.

 

תקנת דלקן אוניברסלי

עוד שינוי משמעותי שהגיע עם הדלקן האוניברסלי הוא תקנת הדלקן האוניברסלי (בניסוח חופשי). בגדול התקנה אשר נכנסה לתוקף בינואר 2019 מחילה על כל הדלקנים מעבר להיות דלקנים אוניברסליים.

דלקנים אשר עד עתה היו דלקנים של חברה אחת הופכים להיות דלקנים אוניברסליים. בנוגע לדלקנים חדשים, יש אפשרות לרכוש ולהתקין רק דלקן אוניברסלי, כלומר באם אתם מעוניינים בדלקן, בהכרח אתם מעוניינים בדלקן אוניברסלי.

 

חברות גדולות אל מול קטנות

מעבר לכך שהגיע שינוי גדול עבור אנשים אשר מראש היו מוגבלים בגל הדלקן הלא אוניברסלי, החידוש מביא עמו גם בשורה משמחת לחברות דלק קטנות. חשבו על כל החברות הגדולות שיש במדינה המספקות רכבים לעובדים שלהן.

כנראה שבגלל שהן מספקות רכבים לעובדים בכל רחבי הארץ בהתאם הם גם ירצו לבחור חברה אשר בעלת הרבה תחנות בפיזור ארצי, כך נהיה יתרון משמעותי לחברות גדולות, שגם ככה מצליחות ביחס לחברות אחרות

מבחינת הסכמי דלקנים עם חברות ועם חברות רכבים. דלקן אוניברסלי מאפשר גם לחברות קטנות ליהנות מתדלוק על ידי אנשים בעלי דלקנים. החברות הגדולות עדיין מקבלות את התדלוקים שהיו להם (כנראה שמעט פחות), אך לפחות גם חברות קטנות כעת זוכות לתדלוקים על ידי דלקנים – כולם זוכים!

 

הליך התקנת דלקן אוניברסלי

החלטתם אכן לרכוש דלקן אוניברסלי עבור הרכב שלכם. גם אם אתם מנהלים בחברה הדואגים לעובדים שלכם, שותפים בחברת מכוניות או פשוט אנשים פרטיים שמעוניינים בהסדר שכזה, ישנו הליך מאוד פשוט אשר אתם צריכים לעבור על מנת ליהנות מכל היתרונות של הדלקן האוניברסלי. כמובן שישנן חברות אשר ישמחו לסייע לכם בכל שאלה ובאופן כללי בתהליך אך כדאי להעמיק ולהכיר גם באופן עצמאי.

 

יצירת הסכם דלקן

בעבר, לאחר החלטה לרכוש ובעצם להתקין דלקן, היה צורך בבחירת תחנת הדלק בה תרצו לתדלק כחלק מההסדר. כיום, בעקבות כניסת דלקן אוניברסלי לכל המכוניות הדורשות דלקן, תוכלו לבצע את יצירת ההסכם אצל כל חברת דלק שתבחרו.

חלק מההסכם אתם מטעינים בסכום כסף מסוים או לחלוטין מחילים זאת על כמה מכוניות, בהתאם אם אתם עושים זאת עבור חברה או כאדם פרטי. כדאי לשים לב למחירים ולהצעות שמקבלים ולנסות לחתור להצעה הטובה ביותר.

 

התקנה

לאחר שיצרתם את ההסכם עם אחת מחברות הדלק, יש לכם אישור להתקנת דלקן אוניברסלי. ההתקנה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע ועל כן גם בלתי אפ1שרי להעביר את ההתקן מרכב אחד לאחר. הוא משויך רק לרכב בו הותקן. ההתקן מאפשר למכונת התדלוק, כאשר היא מזהה אותו בתוך פתח התדלוק, לאפשר תדלוק ללא העברת אמצעי תשלום. היא מורידה באופן אוטומטי לפי ההסכם אותו יצרתם או יצרו עבורכם מבעוד מועד.

 

תדלוק בכל תחנה – דלקן אוניברסלי

השלב האחרון הוא כנראה הפשוט והנגיש ביותר. תדלוק. לאחר שההתקן נמצא ברכב ניתן לגשת לתדלק בכל תחנת דלק באשר היא. דלקן אוניברסלי מאפשר זיהוי של ההתקן בכל תחנה, כך לא תצטרכו להעביר אמצעי תשלום, כל ההליך יהיה הרבה יותר פשוט עבורכם במקביל לחסכון ממשי ואפשרי בכסף, עבור אדם פרטי אך גם עבור חברה שלמה.

משאבת דלק סגולה

יתרונות הדלקן – יצאנו לבדוק

על המושג "דלקן" שמעתם? אנו נהיה מאוד מופתעים אם לא! דלקן הפך לחלק בלתי נפרד מעולם התדלוק הישראלי בשנים האחרונות, והוא פופולארי גם במדינות אחרות

קרא עוד »
שתפו בקליק​
שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.