מה יותר משתלם – דלקן אוניברסלי או הסכם מול תחנה מסוימת?

תוכן עניינים

באם ברצונכם להקל על אופן התדלוק והתשלום, ודאי תשקלו את אפשרות התקנת דלקן לרכבכם.

אם כך, ודאי תעלה השאלה, מה יותר משתלם – דלקן אוניברסלי, או שמא הסכם מול תחנה מסוימת? במאמר הבא, תוכלו לגלות את התשובה לשאלה.

בואו נתחיל

 

התקן דלקן רגיל משויך

דלקן רגיל, או בשמו השני, דלקן משויך, מאפשר תדלוק באמצעות משאבה ייעודית לכך. בעלי הדלקן המשויך, יכולים לתדלק את רכבם ולשלם במועד מאוחר יותר, באופן ממוחשב, לפי תנאי ההסכם עם החברה המספקת את השירותים הללו. שמו של הדלקן ניתן לו מפני שהוא משויך לחברת דלק או לתחנת דלק מסוימת. למעשה, משמעות הדבר היא כי באפשרותכם לתדלק אך ורק בחברה או בתחנה המסוימת, ולא תוכלו לתדלק בחברה או תחנה אחרת.

 

המתחרה המוביל  – הדלקן האוניברסלי

דלקן אוניברסלי הינו התקן תדלוק, אשר מאפשר רכישת שירותי תדלוק באמצעות משאבה מיועדת. גם בסוג התקן זה תוכלו לתדלק את רכבכם, ולשלם במועד מאוחר יותר, אשר נקבע בהסכם עם החברה המספקת, ולא במעמד התדלוק.

 

נוחות מקסימלית – הדלקן האוניברסלי

דלקן זה, כנובע משמו, הינו אוניברסלי, ומשכך, אינו משויך לחברת דלק או תחנה מסוימת. למעשה, בעלי דלקן אוניברסלי, יוכלו לתדלק את רכבם בכל חברה או תחנה שיבחרו.

 

ההבדלים בין ההתקנים

אומנם בין שני סוגי ההתקנים קיים דמיון מהותי, שכן התשלום בשניהם מתבצע באופן ממוחשב מול החברה עמה נחתם ההסכם, אך כפי שנאמר קודם לכן, בין התקנים ישנם הבדלים.

ראשית, את הדלקן המשויך ניתן להתקין אצל ספק התקנים וכן אצל חברת דלק מסוימת. לעומת זאת, לצד העובדה שאת הדלקן האוניברסלי ניתן להתקין בספק התקנים, ניתן להתקינו גם בכל חברת דלק אותה תבחרו.

כמו כן, בהתאם לאפשרויות ההתקנה, כך גם אפשרויות התדלוק. בעוד בעלי התקן משויך יוכלו לתדלק אך ורק אצל החברה עמה חתמו הסכם, בעלי הדלקן האוניברסלי יוכלו לתדלק אצל כל חברת דלק.

 

אז, מה יותר משתלם?

בשורה התחתונה, בנוגע לשאלה איזה התקן משתלם יותר, לאחר סקירת האפשרויות – ההתקן המשויך והדלקן האוניברסלי, בוודאי נכחתם לגלות כי הדלקן האוניברסלי הוא ללא ספק אפשרות התדלוק הנוחה, החופשית ואיך לא? המשתלמת ביותר.

 

ידית תדלוק

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email