3 בדיקות שחובה לעשות לפני פתיחה של חברת שליחויות

רוצים לפתוח עסק לחברת שליחויות? באים כבר מהתחום וחושבים שתוכלו לעשות את זה טוב יותר? 

הקמת חברת שליחויות היא לא עניין של מה בכך, וישנה תחרות בשוק בשליחויות היכולה להקשות על הקמת עסק כזה, אך יש מגוון רחב של אפשרויות רווחיות בתחום וזאת כתוצאה מכך שכיום, שירות שליחים, הפך

להיות חיוני לכל חברה ובית עסק.

בואו נבדוק מה נדרש להקמת חברת שליחויות ומהן הבדיקות הקריטיות שתצטרכו לעשות לפני פתיחת עסק כזה.

 

סקר שוק וקהל יעד

הבדיקה הראשונה שנעשה לפני פתיחת העסק היא מיהו הלקוח שלי ומה הצורך של הלקוח שלי? בגלל השוק המוצף ישנה תחרות רבה בקרב חברות ועסקי שליחויות ולכן חשוב להיצמד לנישה ספציפית ומדויקת.

חברות שליחויות הינן חברות שנותנות שירותים למגוון גופים. לדוגמא: שליחויות לחברות, שליחויות למשרדים, שליחויות אקספרס, שליחויות מהיום להיום , שליחויות כבדות (של מוצרי מזון) ואף שליחויות בינלאומיות.

מומלץ לברר לפני הקמת העסק, מהו קהל היעד שלי ואיזה שירות אני רוצה לספק לו? (פרטי, עסקי, ציבורי, ועוד..) ולאחר מכן לבדוק את תנאי השוק ואת הביקוש לסוג בשליחויות שבחרתם לספק.

בנוסף, חשוב מאוד לבדוק את תחרות השוק ואת היצע המתחרים בכדי לבנות תהליך עבודה מסודר ומדויק המבטיח את הצלחתם בעסק.

 

תקציבים

עסק של חברת שליחויות הוא עסק הדורש מעטפת פיננסית נכונה, ותכנון תקציבים מראש. לכן, לפני שלב פתיחת העסק נאלץ לבדוק את היכולת הכספית שלנו להשקיע בעסק, שכירות, בעובדים, כלי תחבורה ואמצעי פרסום ושיווק שיתנו את יריית הפתיחה לעסק. וכן עלינו לבדוק את המטרות והיעדים הפיננסים שאנו מצפים לקבל בעתיד מהעסק.

מומלץ להיעזר ביועץ פיננסי מנוסה שיכין עבורכם תרשים מסודר של הוצאות והכנסות עתידיות וידע להפעיל כלים פיננסים שיעזרו לכם למנף את העסק בהתאם לתקציב וליעדים שלכם.

 

סיכונים

בעסקי השליחויות, עלולים לצוץ לנו מספר גורמי סיכון שחשוב לבדוק לפני פתיחת העסק בכדי לצמצם נזקים ולהיות ערוכים לעתיד לבוא. אספנו עבורכם מספר גורמי סיכון עיקריים:

1.נזקים – הפסד כספי כתוצאה מנזקים לחבילות או אף אובדן חבילה, מעבר להפסד הכספי מדובר גם במוניטין החברה שנפגם ולכן יש לעבור על כללי זהירות והובלה מדויקים מאוד.

2.לוגיסטיקה – מערך לוגיסטי כושל הגורר שרשרת של טעויות וקצר בין השליחים לבין החברה.

  1. ציוד – ציוד או כלי תחבורה שלא עובד כראוי ודורש התארגנות מהירה על חלופה.

 

סיכום

בכל פתיחת עסק יש פרוצדורה מסוימת שצריך לעבור בכדי לנתב את העסק בצורה היעילה ביותר, אך כשמדובר בחברת שליחויות, מדובר בחברה המציעה מגוון רחב של אפשרויות ולכן עלינו לשים דגש על הבדיקות החשובות ביותר שנדרש לעשות לפני פתיחת עסק מהסוג הזה בכדי להבטיח את מקומנו בשוק.

 

חבילה

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מידע נוסף בנושא