אילו כלים צריך על מנת לבצע תהליך של הריסת מבנים

לפני שאתם רצים לספור את מקלות הדינמיט שיש לכם במחסן, חכו רק רגע ותנו לנו להאיר את עיניכם. בעקבות מידע שגוי או לא מסונכרן לנושא שלו, יש נטייה לחשוב שהריסת מבנה היא תהליך שמעורבים בו חומרי נפץ ומגוון רחב של ציוד ושמועות. אז הנה כל מה שצריך כדי להרו מבנה בצורה בטוחה, מבוקרת ולא מזיקה.

 

הורסי בתים

תהליך של הריסת מבנה לעיתים יכול להתערבב עם המונח "פירוק מבנים". יש הבדל אחד מרכזי שיכול לסייע לכם להבין האם אתם צריכים קבלן הריסות מבנים או לא. פירוק מבנה, בשונה מהריסת מבנה, היא תהליך בו מפרקים חלקים ממבנה מסוים כך שבסופו הוא עדיין בטוח לשימוש וממנו אפשר לבנות מבנה חדש. הריסת מבנה היא השמדה ופינוי של מבנה קיים.

 

מתחילים מהתשתית

הצעד הראשון כשניגשים להריסת מבנה היא לתפל בתשתיות השונות שמחוברות אליו. בראש ובראשונה, חובה לוודא שיש ניתוק מוחלט של תשתיות המים, גז, חיבורים לצנרת ביוב וחשמל וכל דבר נוסף שעלול לייצר נזק נוסף בתהליך ההריסה. יתוק אפקת המים וחשמל ונטרול כל חיבורי החשמל הם צעד קריטח.

 

כלים להריסת בית

להריסת מבנים יש שתי שיטות מרכזיות שננקטות כדי לייצר תהליך בטוח ומהיר. השיטה הראשונה היא שיטת הניסור ביהלום. מסורים אלו יכולים לנסר במהירות עמודי בטון, עמודי בטון מזויין, קירות ואפילו גגות. אלו יכולי לסייע לכם להרוס חלקים מהמבנה באופן מבוקר יותר מהשיטה השנייה, הלוא היא שימוש בכלי הנדסה כבדים.

באופן הריסה זה, פונים "לתותחים הכבדים". שימוש בבאגרים ומחפרים כדי לפרק את הקירות ויסודות הבית באופן מהיר אך פחות מבוקר משימוש במסורי יהלום. כשמבצעים הריסה עם כלים אלו; היתרים, רישיונות ואישורי מעסיק הם קריטיים מתמיד בגלל הסיכון הבטיחותי הרב שיש על הפרק.

 

סימנים של עבודה

לפני תחילת תהליך הריסת הבית, אל תשכחו שחובה לגדר ולתחום את אזור העבודה. צעד זה אמנם נשמע בסיסי תכליתו, אך פולשים, חסרי בית ואפילו ילדים שמחפשים מקום מגניב לשבת בו או לבזוז שאריות של בית יכולים להיות באתר בזמן העבודה. גידור וסימון מהווים הרתעה, וכתוצאה מכך – אתר עבודה בטוח יותר.

 

ולפני שניגשים לשרטוטי היסודות

על כל אלו, חובה להזמין את העבודה מקבלן אמין שפועל לפי כל הנחיות הבטיחות ושבמקביל יש לו את כל ההיתרים והרישיונות לביצוע עבודות הריסת ביתם כהלכתן. נקודת התורפה שלכם, כמזמיני העבודה, היא ליצור אתר עבודה לא בטיחותי שלא פועל לפי כל ההיתרים. עבירות בנייה והריסה הן עבריינות לשמה והפרת החוק בכל אחת מאלו יכולה לגרור הליכים פליליים ומשפטיים. כיום בישראל אנו רוצים לבצע את העבודות שלנו כמה שיותר מהר ובזול, אך לא על הכל אפשר להתפשר.

הריסת מבנים

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

מידע נוסף בנושא

למנוע את הגניבה הבאה

יודעים שכל אופנוע שלישי בארץ, ככל הנראה ייגנב? שמעתם שהימים הכי "חמים" לגניבת אופנועים הם ימי שני עד רביעי? סטטיסטיקה עגומה עד מאוד, אפילו אם

מהם הנזקים לרכב של תאונה חזיתית

כבישי ישראל הפכו למסוכנים במיוחד בשנתיים האחרונות. משבר הקורונה הביא לעלייה חדה בכלי הרכב שנמצאים על הכביש, עד שנראה שתאונה היא מצב בלתי נמנע. התאונה

מה עדיף – צמיגי קונטיננטל או מישלין?

עונת הגשמים מגיעה בעצלתיים, ואחרי סשן הגשמים הראשון, כל מי שנהג באותו היון נזכר בחשיבות של צמיגים טובים לחורף. מניעת החלקות, אחיזה משופרת לכביש ונהיגה

מה עדיף לרכוש או לשכור משאית

התלבטות לגבי קנייה או השכרה של משאית עולה בדרך כלל במצבים שבהם מקימים עסק חדש או כשמשדרגים עסק קיים. השאלה העיקרית בכל הנוגע להתלבטות זו

4 דרכים לשמירה על הרכב מגניבה

אחת הבעיות הקשות ביותר בעולם המודרני היא השמירה על הרכב הפרטי מפני גניבות. בעשורים האחרונים גבר הביקוש לרכבים פרטיים באופן משמעותי, ואיתו גדלה הפשיעה בתחום.

4 סיבות לקניית רכבים לפירוק

שוק הרכבים בישראל ממשיך להיות מוצף מידי שנה באלפי מכוניות ישנות, שחלקן כלל אינן ראויות לנסיעה ומהוות מפגע בטיחותי וסביבתי. כדי להתמודד עם תופעה זו,