איך תכין את עצמך לטסט בצורה הטובה ביותר?

תוכן עניינים

טסט הוא מבחן נהיגה מעשי שנדרש מהנהג לעבור אותו בהצלחה על מנת להיות זכאי לרישיון נהיגה במדינת ישראל. ב

מהלך הטסט נבחנות יכולות הנהיגה של התלמיד בנוסף לידע שלו בכל הקשור לחוקי הדרך.

המבחן נערך על ידי בוחן רשמי מטעם משרד התחבורה ועשוי לארוך עד כשעה.

 

מתי צריך לעשות טסט?

כפי שציינו לטסט ניגשים כשרוצים לקבל רישיון נהיגה מטעם מדינת ישראל, במידה ואין לך רישיון או במידה והרישיון שלך נשלל ממך ועלייך לגשת למבחן נהיגה מעשי פעם נוספת במסגרת קורס נהיגה מונעת. טסט הוא אינו חובה כשמדובר על  קורס ריענון נהיגה, קורס נהיגה בסיסי או קורס נהיגה נכונה וייעודי.

ישנם מגוון רחב של שיטות טובות להתכונן למבחן נהיגה מעשי אך היום נציין בפניכם את ארבעת הדרכים טובות להתכונן לטסט:

מחשבות חיוביות

תמיד תצאו מנקודת הנחה שגם אם לא עברתם את מבחן הנהיגה המעשי זה לא סוף העולם. ניתן לגשת לטסטים נוספים תוך זמן קצר יחסית מרגע הכישלון ואין הגבלה על כמה כמות הטסטים שתעשו לאורך כל חייכם. ברגע שיוצאים מנקודת הנחה כזו הלחץ מתפוגג והמחשבות החיוביות מקלות בצורה מסוימת על הטסט. לכן נסו להירגע ולחשוב חיובי עד כמה שניתן.

מורה נהיגה מומחה

אל תזלזלו בחשיבות מורה הנהיגה שבחרתם לעצמכם, הלא הוא צריך ללמד אתכם את כל מה שעליכם לדעת לפני שאתם עולים על ההגה על מנת להיות נהגים מן השורה הראשונה. מורה נהיגה טוב ישלב לכם הרבה מצבי דמה בזמן השיעורים, ילמד אתכם לשמור על קור רוח וכמובן את כל חוקים הדרך הנדרשים. הרבה שיעורי נהיגה יתנו לכם את הביטחון הנדרש על הכביש ויקלו על הלחץ בטסט עצמו.

 

לא למהר לגשת לטסט

בין אם עשיתם כ-120 שיעורי נהיגה או אם עשיתם כ-25 שיעורי נהיגה כמינימום הנדרש בכדי לגשת לטסט, חשוב לקחת את הזמן ולא למהר לגשת. כדי שגם אתם וגם מורי הנהיגה שלכם תהיו מוכנים ב-100% כי אתם מוכנים לרגע ותצלחו את הטסט. ישנם מורים מסוימים שקיים אצלם אינטרס שהוא להשאיר את התלמיד איתם כמה שיותר בכדי למקסם את הרווח על התלמיד, במצב כזה אין צורך להתבייש לבקש ואף לדרוש את הטסט.

עזרת חבר

אם אינכם בטוחים אם אתם מוכנים לגשת לטסט או טרם ניתן לפנות לכל חבר, מכר או בן משפחה בעל רישיון נהיגה שיודע לנהוג טוב ובעל ניסיון מעשי בנהיגה על הכביש, ולבקש ממנו להתלוות אליכם למספר שיעורים על מנת לתת לכם חוות דעת ניטרלית על הנהיגה שלכם.

 

סיכום

מבחן הנהיגה המעשי הוא ציון דרך חשוב בחייו של כל נהג חדש. אל תמהרו לגשת לטסט כי מעבר לתחושת הכישלון שעלולה להוריד את המוטיבציה לעבר המטרה מדובר הוצאה כספית שניתן לחסוך או למנוע. תצטיידו במורה נהיגה איכותי קרוב לאזור מגורכם מטעמי נוחות, ולהיות ממוקדים בחיפוש. אם אתם גרים בר״ג אל תחפשו מורה נהיגה במרכז אלא מורה נהיגה ברמת גן.

 

 

רכב יוקרה

שתפו בקליק​
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email