איך להרכיב מעלונים ומנופים לנכים

הרכבה של מעלונים ו\או מנופים לרכבים של אנשים עם מוגבלויות צריכה להיעשות באופן מוקפד ומקצועי. שכן, התקנה או הרכבה שמתבצעת באופן רשלני עשויה להוביל בסופו של דבר לתאונה או פגיעה חמורה. במדריך זה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם אודות הרכבה נכונה של מעלים ומנופים לנכים, כך שיתאפשר לכם להימנע מהרכבה כושלת ופגיעות מסוכנות.

 

הגורמים שסייעו בכתיבת המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו לאחר ששמענו על המקרה שבו אדם בעל נכות נפל ממנוף נמוך לרכב ונפצע באורח קשה. ראוי לציין כי הפציעה הייתה יכולה להימנע אם רק היו מתקינים את המנוף שברכבו באופן מקצועי. המקרה הזה גרם לנו להבין שצריך לבדוק באופן מעמיק את התחום ולהעלות את המודעות לנושא ההתקנה הנכונה.

כך שפנינו אל אנשים שעושים שימוש במעלונים ומנופים וביקשנו מהם לספר לנו מהן הדרכים הנכונות להתקנתם. זו ההזדמנות להודות לכל האנשים הללו שסייעו לנו. בזכותכם, המדריך הנוכחי רואה אור והוא צפוי לסייע לרבים אחרים.

 

אז איך לא מרכיבים מעלונים ומנופים לנכים?

בחרנו להתחיל קודם כל בהסבר מקוצר אודות האופן שבו אתם לא צריכים להרכיב מעלון לרכב נכה או מנוף. אם אתם תוהים למה בחרנו בדרך השלילה, אנו נסביר לכם שיש סיבה הגיונית מאחורי זה. שכן, מרבית הפציעות שבאות לידי ביטוי בתחום זה קורות בגלל שאנשים בוחרים לבקש מאדם קרוב שלא הוסמך בתחום זה להתקין את המעלון או המנוף. מדובר לא פעם באנשים שמגדירים את עצמם "הנדי מן". אם חשבתם להתקין את המכשור המדובר באופן זה, כדאי שתחשבו שוב ותיישמו את המידע שיופיע בפניכם בפסקה הבאה.

 

איך כן מרכיבים מעלונים ומנופים לנכים?

כעת, אתם יודעים ממה אתם צריכים להימנע, כך שאפשר לשתף אתכם מהי הדרך הנכונה להרכבה של המנוף או המעלון לרכב. מבירור מעמיק שערכנו בתחום, גילינו שיש אנשי מקצוע שיודעים איך לבצע את ההתקנה שלב אחר שלב. הם עברו הסמכה מעמיקה בנושא ויש להם היכרות עם כל בורג ואום. שימו לב, אנחנו לא נשאיר אתכם לבחור איש מקצוע שכזה באקראי. כדי שתוכלו לדעת שאתם בוחרים באדם מקצועי באמת, אתם צריכים ליישם כמה טיפים חשובים.

 

טיפים למציאת בעל מקצוע מומלץ

כדי שתוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות, עליכם לערוך חיפוש מקיף ברחבי הרשת או דרך חברים (בירור מפה לאוזן נחשב במרבית המקרים למועיל ביותר). הנה כמה דרכים ידידותיות שיאפשרו לכם למצוא בעל מקצוע מומלץ:

  • באמצעות כתיבת פוסט ברשתות החברתיות
  • באמצעות חיפוש בגוגל
  • באמצעות בירור אל מול מכרים שיש להם מעלון או מנוף ברכב

 

לסיום

כעת אתם יודעים איך להרכיב מעלונים ומנופים לרכב שלכם, כך שנותר לכם רק ליישם את המידע שנכתב לעיל ולהיות בטוחים. מאחלים לכם עלייה טובה ורגועה אל הרכב.

רכב נכה

הנושאים עליהם עברנו
שתפו בקליק​

מידע נוסף בנושא

3 מקרים שבהם תצטרכו ציוד מכני הנדסי

יש מקרים ספציפיים שמצריכים שימוש בציוד מכני הנדסי. מדובר בין היתר במנופים, זרועות הידראוליות, כפות ועוד. מדריך זה יציג בפניכם את המצבים הללו שמצריכים שימוש

אלו השלבים להחלפת מצבר לרכב

כל נהג מנוסה מגיע לרגע שבו הוא נעמד אל מול המצבר של הרכב ותוהה בקול איך אפשר להחליף אותו. התרחיש הזה אירע לנו לפני כמה

מהם השלבים להשגת רישיון C1

נהיגה היא מיומנות חיונית המספקת לאנשים את החופש והעצמאות לנסוע למקומות שונים בקלות. בישראל הנהיגה היא היבט משמעותי בחיים, והוצאת רישיון נהיגה היא צעד מכריע

מה כרוך בהתקנת עמדת טעינה?

רכבים חשמליים, שעד לפני כמה שנים נשמעו כמו פנטזיה, הם עובדה קיימת. כמעט בכל נסיעה אפשר כבר לראות מכוניות חשמליות נוסעות, והמספר שלהן הולך וגדל.

מה מרכיב את עלות התקנת עמדת הטעינה?

כלי רכב חשמליים (EVs) הופכים פופולריים יותר ויותר כאשר יותר ויותר אנשים מבקשים להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלהם ולחסוך כסף בעלויות הדלק. עם זאת,

שלום, אני מעוניינ/ת לייצור קשר עם איש קשר, אשמח לקבל פרטים.